Parkujesz tam, gdzie nie powinieneś? Straż miejska zrobi z ciebie pośmiewisko w internecie

Parkujesz tam, gdzie nie powinieneś? Straż miejska zrobi z ciebie pośmiewisko w internecie

Podaj dalej

Strażnicy miejscy z Warszawy mają nowy pomysł na walkę z tymi, którzy parkują w niedozwolonych miejscach. Chcą upubliczniać zdjęcia takich przypadków w internecie, m.in. na Facebooku i Twitterze.

Problem pojawia się oczywiście wtedy, kiedy na szybko trzeba gdzieś zaparkować i wyskoczyć. Wtedy żadne znaki nie mają znaczenia, bo „ja tylko na chwileczkę”, albo co gorsza „nie widziałem znaku, naprawdę?”.

Strażnicy miejscy mają już dość takich wymówek. Zwykłe mandaty i upomnienia w stolicy nie pomagają, więc postanowiono walczyć z takim zjawiskiem inaczej. W plebiscycie „Mistrz Parkowania” zdjęcia takich przypadków będą wstawiane do internetu.

Kierujący pozostawiają swoje pojazdy na torowiskach, gdzie nie może przejechać tramwaj, na przejściach dla pieszych, gdzie piesi nie mogą przejść przez jezdnię, na przystankach autobusowych, w taki sposób, że podróżujący nie może wyjść na jezdnię – powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik prasowy stołecznej straży miejskiej.

Akcja ma na celu to, aby internauci szybko i dosadnie skrytykowali tych, którzy parkują w niedozwolonych miejscach. Czy to przyniesie skutek i ktokolwiek się takiej krytyki przestraszy?

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News