Ott Tanak już wie, co będzie robił po karierze w WRC

Ott Tanak już wie, co będzie robił po karierze w WRC

58 interakcji

Podaj dalej

Jeden z faworytów do tytułu rajdowego mistrza świata, Ott Tanak ma już zabezpieczoną przyszłość po odwieszeniu kasku na kołek. W praktyce przejmie rajdową stajnię Markko Martina.

MM Motorsport obsługuje m.in. juniora Toyoty, Takamoto Katsutę. Estońska firma dba o Forda Fiestę R5 dla Japończyka, którym wcześniej opiekował się Tommi Makinen Racing. Zespół Markko Martina dokona fuzji z OT Racing fabrycznego kierowcy Toyoty. Pierwsza z estońskich gwiazd WRC planuje kiedyś ustąpić z aktywnego kierowania firmą, którą wciąż chce rozwijać.

Markko Martin: Nie sądzę, żebym pozostał tak długo jak Malcolm [Wilson, szef M-Sportu – przyp. red.]. Mamy plany dla zespołu. Dobrze byłoby je rozwijać, jak również obsługiwać. To będzie dobre dla niego [Tanaka]. Gdy odejdzie [z WRC] biznes będzie gotowy i rozkręcony na jego wejście.

Ott Tanak: Założyłem swój zespół w 2013 r. Jednak praca wspólnie z Markko będzie bardziej wydajna. To rozsądne. Pracowaliśmy razem, od kiedy tylko się poznaliśmy. Byłem w tym sporcie przez całe moje życie i chciałbym to kontynuować, gdy już skończę rywalizację. Gdy powiem stop, to będzie mój następny krok.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News