Oto nowy synonim luksusu. Maybach S 580 w wersji japońskiej nie ma za grosz wstydu

Mercedes właśnie zaprezentował niezbyt subtelną, japońską edycję swojej najbardziej luksusowej limuzyny. Maybach S 580 Night Edition powstanie tylko w 30 egzemplarzach, dlatego też niemiecka firma planuje uruchomić loterię, jeśli otrzyma więcej niż 30 aplikacji na zakup samochodu. 

Mercedes-Maybach-S-580-Night-Edition-6-1536x960
Podaj dalej
  • Maybach wykończony jest dwukolorowym lakierem ze zdobionym różowym złotem 
  • Kabina każdego samochodu wykończona jest soczystą, białą skórą 
  • Nowy model będzie ograniczony wyłącznie do 30 egzemplarzy 

Nowy niezbyt subtelny Maybach zaskakuje poziomem wnętrza

Mercedes-Maybach-S-580-Night-Edition-6-1536x960
fot. Mercedes

Japońscy szoferzy otrzymali właśnie niesamowitą, luksusową limuzynę. To Maybach S 580 w limitowanej Night Edition. Powstanie tylko 30 egzemplarzy tego samochodu, a ceny zaczynają się od 44 milionów jenów, czyli około 1,1 miliona złotych. 

Wszystkie samochody, które zjadą z linii produkcyjnej otrzymają dwukolorowy, srebrny design. To połączenie lakierów Onyx Black i Mojave. S 580 Night Edition zawiera również ciemne, różowe akcenty na przednim grillu, przednie osłonki wlotów powietrza, klamki drzwi i odrobinę wykończenia na panelach drzwi. Ciemne różowe akcenty pojawiają się także z tyłu. Obejmują rury wydechowe i elementy tylnego zderzaka. 

Mercedes-Maybach-S-580-Night-Edition-6-1536x960
fot. Mercedes

Choć zewnętrzna część sama w sobie jest dość subtelna (w porównaniu do standardowej wersji), nie można tego powiedzieć o felgach. 20-calowe koła mają siedem głównych szpilek, a między nimi znajdują się dziesiątki małych emblematów Maybacha. W większości samochodów takie kola wyglądałyby po prostu tandetnie. Ale w jakiś magiczny sposób, tutaj wyglądają całkiem nieźle. 

Pod maską klasyczny silnik V8

Wnętrze luksusowej limuzyny jest zdecydowanie najważniejszym obszarem. Maybach ozdobi je pluszową, białą skórą na fotelach, panelach drzwi, konsoli środkowej i tunelu środkowym. Pod ekranem multimediów znajdziemy czarną konsolę, która także zwiera emblematy Maybacha. Klucz do samochodu jest równie luksusowy i zawiera podobne, ciemno-różowe zdobienia. 

Mercedes-Maybach-S-580-Night-Edition-6-1536x960
fot. Mercedes

Pod maską samochodu znajdzie się ten sam, 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Podobnie jak Maybach S 580 w zwykłej wersji, Night Edition otrzyma też 48-woltowy system łagodnej hybrydy. Wszystko to da łącznie 496 koni mechanicznych, które przesyłane będą na wszystkie cztery koła. 

Jak wspomnieliśmy na początku, Mercedes zbuduje tylko 30 egzemplarzy limitowanej edycji. Japońskie media mówią, że jeśli niemiecka firma otrzyma więcej niż 30 zamówień na ten luksusowy samochód, będzie musiał otworzyć loterię, aby wybrać szczęśliwych właścicieli. Pierwsze dostawy zaczną się już w przyszłym miesiącu. 

Przeczytaj również