Oto najnowszy król kombi - Audi RS6 Avant po kuracji ABT jest szybsze od Audi R8 V10

Oto najnowszy król kombi - Audi RS6 Avant po kuracji ABT jest szybsze od Audi R8 V10

Podaj dalej

Patrząc na specyfikację najnowszego Audi RS6 Avant nie sposób nie zakochać się w bardzo praktycznym i przestronnym kombi. Nawet bez kuracji tunera ABT samochód może zawstydzić na drodze niejeden sportowy samochód. 

Sprint od 0 do 100 km/h w podstawowym Audi RS6 trwa 3,6 sekundy. 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbo rozwija z kolei okrągłe 600 KM, natomiast moment obrotowy sięga 800 Nm. 

Firma ABT nie była jednak pod wrażeniem tych cyfr i postanowiła podkręcić nieco najszybsze kombi na świecie. Teraz silnik produkuje zawrotne 700 KM i moment obrotowy 880 Nm. 

Wszystko to udało się osiągnąć za sprawą dodatkowej jednostki sterującej silnika, która pomogła zredukować czas sprintu do setki o 0,3 sekundy. W wersji ABT osiągniemy tę prędkość zaledwie 3,3 sekundy po naciśnięciu pedału gazu. 

Jeśli to nie jest wystarczające dla twojej wyobraźni, pomyśl o tym: stuningowane Audi RS6 Avant ABT jest szybsze od bazowego Audi R8 V10 2019. Niemiecki supersamochód, który ma wiele wspólnych cech z Lamborghini Huraganem, w tym 5,2-litrową jednostkę V10, osiąga setkę w 3,4 sekundy.

Wyobraźcie sobie tylko, że jedziecie na zakupy, a na światłach spotykacie Audi R8. 

Oprócz ulepszeń silnika RS6 Avant niewiele różni się od standardowej wersji Audi Sport. Mamy kilka dodatkowych świateł wejściowych, a oferta wkrótce poszerzy się m. in. o nowe felgi. W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się również subtelnych poprawek zewnętrznych i wewnętrznych szybkiego kombi. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News