ORLEN e-Tour de Pologne: Czesław Lang, dyrektor kultowego wyścigu o wirtualnym kolarstwie

ORLEN e-Tour de Pologne: Czesław Lang, dyrektor kultowego wyścigu o wirtualnym kolarstwie

Podaj dalej

W sobotę 16 maja o godzinie 10:45 rozpocznie się drugi etap wirtualnego wyścigu kolarskiego ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. Na starcie znów pojawią się największe gwiazdy sportu, między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Dariusz Baranowski i Tomasz Marczyński.

ORLEN e-Tour de Pologne

W wyścigu może wziąć udział każdy, kto ma trenażer smart z funkcją współpracy z aplikacją Zwift. ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów będzie transmitowany w Eurosporcie 1.

Pierwsza odsłona nowego projektu Lang Team i sponsora tytularnego PKN ORLEN przyciągnęła ponad ośmiuset miłośników jazdy na rowerze, w tym około 250 z zagranicy. Kolarze amatorzy, a także zawodowcy rywalizowali na zmodyfikowanej  (32 km) trasie mistrzostw świata w Richmond z 2015 roku. W wirtualnym peletonie pojawiły się najprawdziwsze gwiazdy sportu – Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Anita Włodarczyk, czy Kuba Przygoński. Wyścig okazał się nie tylko znakomitą formą aktywnej zabawy, ale dla wielu także poważną próbą i rywalizacją na najwyższym poziomie.

ORLEN e-Tour de Pologne

Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne:Ze względu na wyjątkową sytuację, w której znaleźli się wszyscy kolarze – zawodowi i amatorscy – wyścigi w wirtualnym świecie stają się coraz popularniejsze. Także my w oczekiwaniu na powrót do realnego świata chcemy zaproponować fanom Tour de Pologne możliwość udziału w wyjątkowej przygodzie. ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów zapowiada się niezwykle ciekawie z wielu powodów. Będziemy się ścigać na znanych trasach, w wyścigach nie zabraknie wielkich gwiazd, a zawody będzie można oglądać w Eurosporcie. Jestem przekonany, że to znakomity sposób na aktywne, a jednocześnie bezpieczne dla zdrowia spędzenie majowych weekendów. Kiedy kolarstwo będzie mogło wrócić, przejedziemy przez setki miejscowości dając dobrą energię i pokazując, że świat wraca do normalności. Obserwujemy rozwój sytuacji. W zależności od tego, jakie będą ograniczenia, możemy się organizacyjnie dostosowywać, tworzyć sektory z odpowiednim limitem widzów, tak żeby zawody były maksymalnie bezpieczne. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z różnymi organizacjami i grupami kolarskimi i jeśli sezon kolarski ruszy, to na pewno będziemy gotowi. Mamy nadzieję na pozytywny scenariusz i powolny powrót do aktywności, a w międzyczasie szukamy nowych rozwiązań. 

ORLEN e-Tour de Pologne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News