OLIMP Racing z kolejnymi sukcesami w mistrzostwach Europy

OLIMP Racing z kolejnymi sukcesami w mistrzostwach Europy

15 interakcji
gt-open-red-bull-ring-2019-mar-2

Podaj dalej

W miniony weekend na chorwackim Autodromie Grobnik w wyścigu Endurance mistrzostw Europy FIA CEZ triumfował polski zespół OLIMP Racing.

Tuż po sukcesach na austriackim Red Bull Ringu reprezentanci OLIMP Racing w składzie Marcin Jedliński i Mateusz Lisowski, a także Stanisław Jedliński, przenieśli się na chorwacki Autodrom Grobnik. Tam miała miejsce kolejna runda Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ.

W najważniejszym wyścigu weekendu na najwyższym stopniu podium obserwowaliśmy właśnie duet Audi R8 LMS – Marcina Jedlińskiego i Mateusza Lisowskiego.

Jednakże, nie był to jedyny triumf zespołu z Dębicy w ten weekend, bowiem na najniższym stopniu podium obserwowaliśmy Stanisława Jedlińskiego ścigającego się za kierownicą imponującego Mercedesa-AMG GT3. Jego strata do zwycięzców wyniosła nieco ponad 23 sekundy.

W klasie TC-3500 drugie miejsce zajęli jadący Volkswagenem Golfem TCR Szymon Ładniak i Jachym Galas.

Wyścigi w Chorwacji były jednym z etapów przygotowań do nadchodzącej rundy na Slovakia Ring. Zespół OLIMP Racing w tym roku wystartuje jeszcze w rundzie International GT Open na znanym z Formuły 1 torze Montmelo pod Barceloną, a także na Monzy i w czeskim Brnie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News