Okrążenie toru Nordschleife w taxi BMW M3 kosztuje ponad 1000 zł

Okrążenie toru Nordschleife w taxi BMW M3 kosztuje ponad 1000 zł

Podaj dalej

Aby z powodzeniem prowadzić biznes pod tytułem ’Ring taxi service potrzeba wiele, nie tylko zaangażowania, ale także gotówki. Poniżej znajdziecie wszystkie koszty związane z obwożeniem ludzi po Nordschleife.

Jeśli chcesz przejechać się po słynnym Nurburgringu, ale brakuje ci sprzętu, umiejętności, a może po prostu nie chcesz robić tego na własną rękę, ’Ring taxi może być tym, czego szukasz.

Profesjonalny kierowca wyścigowy z uśmiechem na ustach przewiezie cię pełnym ogniem po słynnym Nordschleife w specjalnie przygotowanym wyścigowym samochodzie.

Taki przywilej nie jest jednak tani. Okrążenie na prawym fotelu BMW M3 będzie kosztowało cię około 269 dolarów (1030 zł). W McLarenie 720S cena podskoczy do około 300 dolarów (1150 zł). To całkiem sporo, biorąc pod uwagę fakt, że w tej cenie będziesz jedynie pasażerem.

Jednakże, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie koszty związane z prowadzeniem ’Ring taxi, ta cena to właściwie promocja. Na poniższym filmie od Mishy Charoudin dowiecie się o wszystkich kosztach związanych z „taksówkarską” operacją na Nurburgringu, począwszy od kierowcy, przez samochód, aż po jego utrzymanie.

W zeszłym roku BMW M3 pokonało ponad 1100 okrążeń Nurburgringu. Nie trzeba być matematykiem, aby wiedzieć, że to dużo opon, tarcz hamulcowych i innych kosztów związanych z utrzymaniem auta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News