Oficjalna gra rajdowa WRC 8 we wrześniu. Ma stawiać na realizm

Oficjalna gra rajdowa WRC 8 we wrześniu. Ma stawiać na realizm

237 interakcji

Podaj dalej

Wydawca gier Bigben Interactive i wraz z deweloperem Kylotonn zapowiedziały na wrzesień 2019 r. premierę nowej odsłony gry na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata – WRC 8.

Oficjalna gra WRC powraca po 2 latach przerwy, ponieważ w zeszłym roku studio Kylotonn pracowało nad V-Rally 4. Produkcja będzie wydana na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Przy tworzeniu gry wzięto pod uwagę sugestie społeczności, biorącej udział w oficjalnych rozgrywkach eSports WRC Championship. Poprawie ulegnie nie tylko grafika, ale i techniczny wymiar odcinków. Zapowiedziano płynniejszy system notatek pilota oraz bardziej obszerny tryb kariery. WRC 8 ma bić na głowę WRC 7 także pod względem realizmu.

W ramach licencji Rajdowych Mistrzostw Świata, w grze zobaczymy wszystkich kierowców fabrycznych z mistrzem świata, Sebastienem Ogierem na czele. Do dyspozycji będą także samochody WRC nowej generacji. Teaser przedstawia Forda Fiestę WRC z ubiegłorocznym pakietem aero na trasach Rajdu Monte Carlo i Rajdu Turcji.

Oprócz tego będzie można wcielić się w wybranych zawodników WRC 2 i Junior WRC. Gra umożliwi poprowadzenie nie tylko najnowszych samochodów rajdowych, ale także kilku historycznych, które dopiero zostaną ujawnione. Rywalizacja w ciągu sezonu będzie toczyć się na 100 odcinkach specjalnych w 14 krajach tegorocznego kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata.

Urozmaiceniem ma być system dynamicznie zmieniającej się pogody. Ma to zwiększyć realizm, np. w przypadku Rajdu Monte Carlo, gdy będzie trzeba podjąć decyzję o ustawieniach samochodu i doboru opon według najświeższych informacji zespołu (w trybie kariery będziemy rozwijać nie tylko samochód, ale także personel ekipy).

Galeria zdjęć z gry WRC 8

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News