Pierwsze szkice Skody Kamiq, debiut na Geneva Motor Show

Pierwsze szkice Skody Kamiq, debiut na Geneva Motor Show

Podaj dalej

Skoda przedpremierowo prezentuje szkice nowego modelu Kamiq – kolejnego SUV-a, który poszerza wachlarz oferty czeskiego producenta w tym dynamicznie rozwijającym się segmencie.

Nowy SUV wzbogacony jest o kilka nowości, w tym pierwsze w historii designu SUV-ów ŠKODY dzielone przednie reflektory ze światłami do jazdy dziennej w ich górnej części.

Imponujący wygląd nowego, miejskiego SUV-a Skody definiuje szeroka osłona chłodnicy z podwójnymi listwami, typowa dla designu marki. Muskularna linia maski płynnie przechodzi w łagodną linię nadwozia optycznie wydłużając pojazd i idealnie współgrając z dynamiczną linią dachu. Solidny srebrny przedni spojler przypomina o terenowym charakterze SUV-a.

Największym wyróżnikiem jest premierowa, dwuczęściowa konstrukcja reflektorów LED ze światłami do jazdy dziennej umieszczonymi nad głównymi reflektorami. Soczewki reflektorów z krystalicznymi efektami i diodami LED zwiększają atrakcyjność samochodu i nadają mu charakter samochodów klasy premium. Ponadto Kamiq jest pierwszym modelem Skody, który ma dynamiczne kierunkowskazy zarówno z przodu, jak i z tyłu.

– W naszym nowym miejskim SUV-ie KAMIQ wprowadziliśmy zupełnie nową konfigurację reflektorów. Tego typu dwuczęściowe reflektory zostały zastosowane po raz pierwszy właśnie w ŠKODZIE KAMIQ. Nadają nowemu SUV-owi niepowtarzalny wygląd i stanowią kolejną interpretację naszego języka designu SUV-ów – komentuje Oliver Stefani, główny projektant marki Skoda.

Wyważone proporcje i ponadczasowy design

Wysoka, mocna linia maski robi wrażenie swoim designem. Większy prześwit, duże koła i dyfuzor podkreślają uterenowiony charakter Skody Kamiq. Wyważone proporcje, czyste linie i nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy design wzmacniają dynamiczny, sportowy wygląd modelu.

Przyciągające uwagę i wyraźnie zdefiniowane elementy tylnej części pojazdu demonstrują reinterpretację klasycznej linii Skody w kształcie litery „C”. Skoda Kamiq będzie pierwszym SUV-em w Europie z napisem Skoda znajdującym się na środku pokrywy bagażnika zamiast klasycznego logo marki, znanego z innych modeli.

Światowa premiera nowej Skody Kamiq odbędzie się w dniach od 5 do 17 marca 2019 r. na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News