Nowa Dacia Duster wyceniona w Niemczech. SUV wciąż zaskakuje niskimi cenami

Nowa Dacia Duster została oficjalnie zaprezentowana w listopadzie zeszłego roku, a polscy klienci wciąż czekają na oficjalny cennik. Możemy jednak was uspokoić – SUV wciąż będzie jednym z najtańszych samochodów na naszym rynku. Takie wnioski możemy wyciągnąć po publikacji cennika u naszych zachodnich sąsiadów. Jest dobrze! Nawet w zupełnie nowej formie ceny Dacii pozostają poniżej magicznej bariery. 

nowy-suv-dacia-duster-ceny-w-niemczech
Podaj dalej

Zupełnie nowa Dacia Duster – będzie sprzedażowym hitem?

nowy-suv-dacia-duster-ceny-w-niemczech
fot. Dacia

Nawet jeśli nie jesteś fanem SUV-ów, jeśli nie planowałeś zakupu Dustera, albo zwyczajnie nie trafia w twoje gusta, nie możesz przejść obok niego obojętnie. To samochód, który wywindował Dacię na zupełnie inny poziom sprzedażowy, a trzecia generacja Dustera ma stanowić podstawę do dalszych sukcesów sprzedażowych. 

O ile pierwsza generacja Dustera nawet w dniu swojej prezentacji była nieco przestarzała, o tyle „dwójka” wyglądała już dużo świeżej. Niestety, ale cały czas korzystała praktycznie z tej samej technologii co jedynka, a więc była świeża tylko z wyglądu. To jednak zmieni się w przypadku najnowszego SUV-a, który jest zupełnie nowym samochodem. 

nowy-suv-dacia-duster-ceny-w-niemczech
fot. Dacia

Z tego względu wielu ekspertów i obserwatorów obawiało się, że zgodnie z panującymi na europejskim rynku trendami, ceny Dustera znacznie wzrosną. Wszystko wskazuje jednak na to, że SUV wciąż będzie przystępny cenowo. 

Znamy pierwsze niemieckie ceny 

Jako pierwsze poznaliśmy rzecz jasna ceny w Rumunii. I już wtedy mieliśmy optymistyczne sygnały, choć w swojej ojczyźnie Dacia zawsze jest tańsza niż na innych rynkach. Za nowego SUV-a z podstawowym silnikiem Eco-G i wyposażeniem Essential Rumuni muszą zapłacić 18 800 euro (82 000 zł). 

nowy-suv-dacia-duster-ceny-w-niemczech
fot. Dacia

To oczywiście wyższe ceny niż jeszcze przed kilkoma laty, ale chyba nikt nie spodziewał się, że nowy Duster będzie oferowany za 50 czy 60 tysięcy. Pozostawało jednak pytanie, czy ceny będą równie rozsądne na innych rynkach. 

Choć na polski cennik musimy jeszcze odrobinę poczekać, dziś poznaliśmy ceny u naszych zachodnich sąsiadów. I są one również bardzo pozytywne. Ceny Dustera w Niemczech zaczynają się od 18 950 euro czyli nieco ponad 82 000 złotych. Dzięki temu cena została utrzymana w graniach 20 000 euro, co Niemcy często postrzegają jako psychologiczną barierę. W porównaniu do poprzedniej wersji możemy mówić o wzrośnie na poziomie 1400 euro, co również brzmi rozsądnie. 

nowy-suv-dacia-duster-ceny-w-niemczech
fot. Dacia

Za najbardziej wyposażoną wersję Dustera nasi sąsiedzi muszą przygotować już nawet 27 350 euro (119 000 zł). Tym samym rumuński SUV będzie już wkraczał na terytorium Skody Kamiq, w której jednak otrzymamy słabszy silnik (trzycylindrowy, 95 KM) oraz wyposażenie Selection. 

Przeczytaj również