Nie ma czasu na odpoczynek – Marczyk już testuje na mazurskich szutrach

Nie ma czasu na odpoczynek – Marczyk już testuje na mazurskich szutrach

15 interakcji
61767122_2262835307086728_2320801972283768832_o

Podaj dalej

Dopiero co zakończyła się druga runda RSMP – Rajd Nadwiślański – a Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk już sumiennie przygotowują się do kolejnej imprezy mistrzostw, czyli Rajdu Polski.

Rajd Nadwiślański zakończył się dla załogi zespołu Skoda Polska Motorsport drugą pozycją. Straty poniesione po błędzie na pierwszym oesie imprezy oznaczały, że Marczyk i Gospodarczyk wypadają z walki o zwycięstwo, więc drugie miejsce w ostatecznym rozrachunku to dobry wynik, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę, że załoga utrzymała prowadzenie w RSMP.

Od finiszu Nadwiślańskiego minęło pięć dni, a załoga w Fabii R5 już rozpoczęła przygotowania do Rajdu Polski, a więc najważniejszej imprezy motorsportowej w naszym kraju, która również w tym roku będzie częścią Rajdowych Mistrzostw Europy.

Mikołaj Marczyk: Kilka dni po zakończeniu drugiej rundy RSMP znowu wsiadamy do rajdówki! Dzisiejszy dzień to pierwsze w tym roku testy na nawierzchni szutrowej, a następnie codrive na odcinku Pasym – Elganowo na Mazurach.

fot. High RPM

Rajd Polski wystartuje 28 czerwca od popołudniowego OS1 Mikołajki Arena 1. Kolejne dwa dni to już walka na oesach z prawdziwego zdarzenia, m.in. znanych z ubiegłych lat próbach Paprotki, Stare Juchy, czy Mikołajki Max.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News