Nie ma chętnych na Subaru Impreza STi 22B? Cena spada poniżej pół miliona złotych

Nie ma chętnych na Subaru Impreza STi 22B? Cena spada poniżej pół miliona złotych

A00008

Podaj dalej

Około pół roku temu pisaliśmy o bardzo rzadkim okazie, który pojawił się na rynku wtórnym – mianowicie Subaru Impreza STi 22B. Samochód z limitowanej edycji na uczczenie trzech z rzędu mistrzostw świata producentów w WRC to marzenie wielu fanów motoryzacji, ale co trochę zaskakujące ten konkretny wciąż czeka na nowego pana bądź panią.

Popularny dealer samochodów „z duszą” 4 Star Classics pierwotnie żądał za niego 109 995 funtów, czyli ok. 550 000 złotych. Po ten wydawałoby się łakomy kąsek nikt się jednak nie schylił i cena poszybowała w dół do 99 995 funtów (ok. 495 000 zł). To wciąż bardzo wysoka cena, ale trzeba pamiętać, że mamy tu do czynienia z naprawdę już rzadko spotykanym modelem, który był jednym z 399 egzemplarzy (to konkretnie nr 196) przeznaczonych na rynek japoński.

fot. 4 Star Classics

To „seryjne WRC” 22B (co dokładnie oznacza ten skrót do tej pory oficjalnie nie zostało wyjaśnione) posiada silnik EJ22 z kutymi tłokami o pojemności 2,2 litra, z którego oryginalnie wraz z turbosprężarką wystrojono 280 KM mocy. Krótka skrzynia biegów, przekazująca moc do napędu na cztery koła z regulowanym centralnym dyferencjałem umożliwiała rozpędzenie do 100 km/godz. w 5,3 sekundy. Oryginał waży 1270 kilogramów. Wszystko zapakowano w dwudrzwiowe nadwozie, które oprócz w 22B można spotkać jeszcze w niektórych replikach.

fot. 4 Star Classics

Więcej o historii tego samochodu pisaliśmy przy okazji pojawienia się pierwszej oferty – tutaj.

Dlaczego Subaru Impreza STi 22B potrafi kosztować ponad pół miliona złotych?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News