Nadchodzi rewolucja francuska. Wyciekły zdjęcia przyszłego Opla Corsy na 2020 r.

Nadchodzi rewolucja francuska. Wyciekły zdjęcia przyszłego Opla Corsy na 2020 r.

57b0624d-2020-opel-corsa-leaked-photos-6

Podaj dalej

Do sieci wyciekły zdjęcia nowej generacji Opla Corsy, której debiut szykowany jest na 2020 r. Najpopularniejszy model marki po raz pierwszy uzyska komponenty francuskiej grupy PSA.

Grafiki prezentujące nową bryłę nadwozia przedstawiają konkretnie w pełni elektryczną wersję miejskiego hatchbacka, który nadal będzie oferowany pod brandami Opla i Vauxhalla. W środku znajdują się komponenty z ujawnionego w Genewie Peugeota e-208.

Corsy z silnikami spalinowymi także będą oparte na platformie grupy PSA (kod CMP), z której skorzysta nowa 208-ka i DS3 Crossback. Nowi właściciele zadbają o lepsze osiągi i niższe spalanie m.in. masą auta. Szósta generacja będzie o ok. 100 kg lżejsza niż obecna.

Wizualnie auto zostało nieco poszerzone i obniżone. Ma być też dłuższe o 40 milimetrów. Uwagę zwraca agresywna stylizacja przednich reflektorów, które otrzymają światła matrycowe IntelliLux Matrix LED. Będzie to debiut tej technologii w segmencie B.

Wersja EV, podobnie jak e-208 otrzyma silnik elektryczny 100kW oraz litowo-jonową baterię o pojemności 50 kWh. Nie jest znany zasięg auta, ale w przypadku Peugeota wynosi on 340 km na jednym ładowaniu.

Od 208-ki dla wersji benzynowej zostanie zapożyczony także 3-cylindrowy silnik 1,2 litra PureTech z turbo. W ofercie mają być także egzemplarz z silnikami Diesla z grupy PSA.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News