Na wyświetlaczu Tesli wkrótce zagoszczą YouTube, Netflix oraz gry

Na wyświetlaczu Tesli wkrótce zagoszczą YouTube, Netflix oraz gry

1533165036_test3

Podaj dalej

System infotainmentu w samochodach Tesli, wktórce zyska możliwość strumieniowego odtwarzania treści wideo z serwisów YouTube i Netflix.

Początkowo opcja nie będzie dostępna w trakcie jazdy. Będzie to jednak ciekawa opcja do prywatnego kina plenerowego z wygodnymi fotelami i przestrzennym dźwiękiem.

Jednak dyrektor generalny Tesli, Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że gdy regulacje w danym kraju lub regionie pozwolą na korzystanie z funkcji jazdy wyłączonie autonomicznej, wideo będzie można odtwarzać też w ruchu. Przedstawiciele Tesli przekonują, że ich samochody będą w stanie jeździć samodzielnie do końca 2019 r.

Dodatkowo właściciele aut będą mogli na nich zarabiać. Specjalna aplikacja umożliwi car-sharing. Z poziomu telefonu będzie można wskazać, gdzie samochód ma sam pojechać, aby kogoś odebrać i zawieźć we wskazane miejsce. Ta funkcja powinna być dostępna już w przyszłym roku, oczywiście w regionach, które zezwolą na jazdę w pełni autonomiczną.

Jakby tego było mało, główny ekran infotainmentu Tesli ma umożliwić też granie w gry. Ta opcja będzie już dostępna wyłącznie w trakcie postoju, ponieważ kontrolerem bedzie… kierownica Tesli.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News