Wzruszające wspomnienie Colina McRae. Jak on niesamowicie ogarniał Porsche 911 i Subaru Impreza WRC

W sieci pełno jest archiwalnych materiałów, które pokazują kunszt Colina McRae. Jednym z bardziej wyjątkowych jest odcinek Fifth Gear z pierwszej dekady XXI w.

Wzruszające wspomnienie Colina McRae. Jak on niesamowicie ogarniał Porsche 911 i Subaru Impreza WRC
Podaj dalej

W konkurencyjnym dla Top Geara show do jednego z odcinków zaproszono rajdowego mistrza świata z 1995 r., Colina McRae. Szkot znany ze spektakularnej jazdy poprowadził w programie dwie wyjątkowe maszyny, które zbudował brytyjski tuner Prodrive.

Colin mający u boku prezenterkę Vicki Butler-Henderson dał niezwykły popis umiejętności za kierownicą Porsche 911 SC RS, którym Henri Toivonen (śmierć Fina w 1986 r. zakończyła legendarną grupę B – przyp. red.) wywalczył w 1984 r. wicemistrzostwo Europy.

Następnie sprawdził Subaru Impreza S10 WRC’04, którym Petter Solberg startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata jako urzędujący czempion globu. Choć auto było znakomite, to w 2004 r. rozpoczęła się epoka Sebastiena Loeba. Tak czy inaczej to, w jaki sposób McRae kontrolował 2-litrowego wurca robi wrażenie!

Powyżej możecie zobaczyć wspomniany materiał, który jest jedną z lepszych pamiątek po człowieku, który wzniósł rajdy na niezwykły poziom popularności. Colina McRae z łezką w oku wspominamy od 15 września 2007 r., gdy zginął tragicznie w katastrofie pilotowanego przez siebie śmigłowca. W momencie śmierci miał 39 lat.

Może i bez Clarksona to nie to samo, ale Top Gear jako jedyny w historii dostał do testu mistrzowskie Subaru Colina McRae

Przeczytaj również