Ulepszone paliwo premium. Dlaczego warto zatankować?

Paliwo premium w ulepszonej formule jest już od pewnego czasu dostępne na stacjach Shell w Polsce. Udoskonalona mieszanka czyści aż do 100 proc. kluczowych części silnika*. O tym czy warto je tankować, najlepiej przekonać się samemu. Jest ku temu dobra okazja, bo obecnie trwa promocja na benzynę Shell V-Power 95 oraz olej napędowy Shell V-Power Diesel.

Paliwo premium
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Shell.

Wokół paliw premium narosło wiele mitów. Trzeba pamiętać, że każdy koncern opracowuje własną mieszankę paliw z dodatkami uszlachetniającymi. W Polsce dużą renomą cieszy się paliwa premium ze stacji Shell, na które stawiają takie marki jak Scuderia Ferrari czy BMW M. Z wyników badań udostępnionych przez Shell Polska wynika, że już co trzeci klient tych stacji w naszym kraju, tankuje właśnie paliwa premium. Mimo to globalny potentat paliwowy nie spoczywa na laurach i nadal udoskonala swoje produkty.

Dlaczego paliwo premium od Shell robi różnicę?

Ulepszona formuła paliw premium Shell czyści aż do 100 proc. kluczowych części silnika**. Benzynę premium Shell V-Power 95 wzmocniono aż 3 razy większą liczbą molekuł czyszczących oraz ochronnych w porównaniu z podstawową odmianą Pb95***. Natomiast do składu oleju napędowego premium, czyli Shell V-Power Diesel dodano 60 proc. więcej molekuł o wspomnianych właściwościach****. Dzięki temu różnicę można odczuć już po pierwszym tankowaniu.

Shell dystrybutor na stacji paliw
fot. Marcin Zabolski

Jest to możliwe za sprawą usuwania szkodliwych osadów, których nagromadzenie wpływa na zmniejszenie wydajności silnika. W niektórych przypadkach dość szybko można odczuć powrót pełnej mocy czy lepsze spalanie. To oczywiście zależy od wielu czynników, ale popularność paliw Shell w Polsce nie wzięła się znikąd. Warto pamiętać, że wpływają one też na żywotność jednostki napędowej. Dlaczego? Paliwa Shell V-Power zawierają molekuły zmniejszające tarcie, które pomagają krytycznym częściom silnika. Dokładny opis technologii w paliwach premium Shell znajdziesz TUTAJ.

Paliwo premium w promocji -30 gr/l. Jak skorzystać?

O tym, czy da się odczuć różnicę, tankując paliwo premium najlepiej przekonać się samemu. Teraz jest ku temu niezła okazja z racji promocji „7 dni korzyści dla Klubowiczów”. Jeśli jesteśmy klubowiczami w programie lojalnościowym Shell ClubSmart (instalacja aplikacji na telefonie z aplikacją na iOS lub Android oraz rejestracja w programie zajmuje tylko około 2 minuty), to wybrane paliwa premium możemy zatankować ze zniżką aż -30 gr/l przez 7 dni w tygodniu! Promocja dotyczy benzyny premium Shell V-Power 95 oraz oleju napędowego premium Shell V-Power Diesel. Zniżka nie dotyczy „sportowej” 100-oktanowej benzyny Shell V-Power Racing 100.

Stacja Shell
fot. Shell

Podczas jednej transakcji w promocyjnej cenie można rozliczyć maksymalnie 60 litrów paliwa. Ze zniżki można korzystać wielokrotnie, w każdy dzień tygodnia aż do 29 lutego 2024 r. Promocja przeznaczona jest dla kierowców samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Niższa cena nie naliczy się w przypadku użycia karty flotowej lub Karty Dużej Rodziny. Szczegółowe warunki promocji opisano w regulaminie oraz na stronie Shell Polska.

Przypisy

*Pomaga chronić przed gromadzeniem się osadów pogarszających osiągi na kluczowych elementach układu paliwowego, takich jak zawory wlotowe i/lub wtryskiwacze paliwa oraz usuwać takie osady.
Czystość i poprawa osiągów silnika wykazana przy użyciu standardowych testów branżowych oraz testów własnych firmy Shell. Przy ciągłym stosowaniu Shell V-Power od pierwszego całkowitego napełnienia baku. Uzyskane efekty mogą się różnić w zależności od rodzaju pojazdu, typu silnika, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy. Wejdź na www.shell.pl, by uzyskać więcej informacji.
** jw.
*** W porównaniu do podstawowego paliwa Shell FuelSave 95. Uzyskane efekty mogą różnić się w zależności od rodzaju pojazdu, typu silnika, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy. Pomaga chronić kluczowe elementy układu paliwowego, takie jak zawory wlotowe i wtryskiwacze paliwa przed gromadzeniem się osadów obniżających osiągi. Molekuły zmniejszające tarcie pomagają krytycznym częściom silnika. Wejdź na www.shell.pl, by uzyskać więcej informacji.
**** W porównaniu do podstawowego paliwa Shell FuelSave Diesel. Wejdź na www.shell.pl, by uzyskać więcej informacji.

Przeczytaj również