Ten nowy SUV jest teraz wielkim hitem w Polsce! Spala 0,9 litra benzyny na 100 km - no coś niesamowitego!

Ten nowy SUV jest teraz wielkim hitem w Polsce! Spala 0,9 litra benzyny na 100 km - no coś niesamowitego!

Lexus NX

Podaj dalej

Nie jest już tajemnicą, że rynek samochodowy w Polsce odzyskuje wigor po pandemii i zawirowaniami z łańcuchami dostaw. Okazuje się, że w naszym kraju hitem ostatnich miesięcy jest nowy SUV, który tak dobrze nie sprzedaje się nigdzie w Europie. To bardzo komfortowy model, który potrafi spalać sensacyjne 0,9 litra benzyny na 100 km.

Nie da się ukryć, że Polacy mocno polubili japońskie samochody. Dominację w segmencie aut osobowych ma Toyota, a wśród premium do czołówki wskoczył należący do niej Lexus. W okresie od stycznia do kwietnia 2023 roku w Polsce sprzedano 3456 samochodów Lexusa. To najlepszy wynik spośród wszystkich przedstawicielstw marki w Europie. Za Polską w zestawieniu znalazły się rynki brytyjski (3437 aut) i hiszpański (1971 aut).

Lexus-NX-SUV-test-spalania

Imponujące wzrosty

Wynik polskiego oddziału Lexusa wyróżnia się nie tylko liczbą sprzedanych samochodów, ale także wzrostem. W porównaniu z pierwszymi czterema miesiącami poprzedniego roku to aż o 164% więcej nowych aut, które trafiły do klientów. Żaden inny oddział w Europie Zachodniej i Środkowej nie może pochwalić się trzycyfrowym progresem. W tym samym czasie rynek aut premium w Europie powiększył się o 16%.

W kwietniu Polacy kupili 1335 Lexusów, o blisko 500 egzemplarzy więcej niż Brytyjczycy. To także ponad 500 szt. więcej niż Hiszpanie. To wzrost o 69% w porównaniu z kwietniem 2022 roku. W całej Europie Lexus sprzedał od stycznia do kwietnia 19 359 samochodów. To wzrost o 13% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Kwiecień był szczególnie udanym miesiącem dla marki w Europie. Sprzedano 6390 Lexusów, czyli o 80% więcej niż w kwietniu 2022 roku.

Lexus-NX-SUV-test-spalania

Co tak dobrze się sprzedaje?

Europejską sprzedaż Lexusa napędzają SUV-y i crossovery, które stanowią aż 86% wszystkich nowych aut, które wyjeżdżają na drogi. Europa chętnie kupuje też samochody z napędami zelektryfikowanymi – hybrydy, hybrydy plug-in oraz auta elektryczne na baterie to 84% wszystkich nowych Lexusów kupowanych w Europie.

Bestsellerem marki na Starym Kontynencie jest NX. Do kwietnia sprzedano 7070 tych aut (+30%). Ten model jest hitem także w Polsce, a jego odmiana PHEV (NX450h+) zużywa tylko 0,9-1,1 l benzyny na 100 km. Obecnie Lexus NX jest drugim najchętniej wybieranym modelem premium w Polsce za Volvo XC60.

Lexus NX

Wśród najpopularniejszych Lexusów w Europie na drugim miejscu plasuje się UX (4339 egzemplarzy, +106%), a trzeci jest RX (4166 egzemplarzy, +22%). Warto przypomnieć, że w pierwszym kwartale 2023 roku zadebiutowała w salonach piąta generacja RX-a.

Źródło: Lexus / Samar

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News