Ten nowy SUV jest teraz największym hitem w Polsce! Wciąż można go mieć za śmieszne pieniądze i lepiej się pospieszyć

Ten nowy SUV jest teraz największym hitem w Polsce! Wciąż można go mieć za śmieszne pieniądze i lepiej się pospieszyć

Ford Mustang Mach-E 2022 hit w Polsce

Podaj dalej

Moda na SUV-y na dobre zagościła w Polsce. Kierowcy w naszym kraju, którzy poszukują najnowszych rozwiązań w tym segmencie mają zwłaszcza jednego faworyta. To zresztą idealny moment na jego zakup, bo wciąż można go mieć za relatywnie śmieszne pieniądze.

Najlepszy wśród SUV-ów na prąd

Polacy oprócz tego, że lubią SUV-y coraz odważniej otwierają się na nowe technologie. Coraz szybciej przybywa u nas samochodów elektrycznych, wśród których przebojem do czołówki wdarł się jeden z najnowszych modeli na rynku. Mowa o Fordzie Mustangu Mach-E, który ma takie wzięcie, że polskie przedstawicielstwo marki musiało zamówić dodatkową pulę. Warto wiedzieć, że z rządowym dofinansowaniem w programie „Mój elektryk” można go kupić dużo taniej.

Ford Mustang Mach-E
fot. Ford / Dominik Kalamus

Nie dziwią zatem wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Polsce po 4 miesiącach 2022 r. Liderem wśród aut elektrycznych z baterią (BEV) jest Tesla Model 3, ale jedynym samochodem, który dotrzymuje mu kroku jest właśnie Ford Mustang Mach-E. Hit od Elona Muska zarejestrowano w tym roku łącznie 292 razy, a elektrycznego Forda 249 razy. Tym samym Mustang Mach-E jest najlepiej sprzedającym się elektrycznym SUV-em w Polsce.

Konkurencja nie śpi

Nie jest wykluczone, że nowy Mustang Mach-E wkrótce powróci na fotel lidera rynku w Polsce (jak w styczniu i lutym). Wynika to z faktu ogromnego przestoju w fabryce Tesli w Szanghaju, którego nie skompensują świeże moce przerobowe w Giga Berlin. Nie należy też zapominać, że w pogoni za dwójką liderów są też propozycje od marki Kia, czyli modele EV6 (159 szt., najlepiej sprzedający się EV w kwietniu w Polsce) i e-Niro (149 szt.).

Od stycznia do kwietnia powyżej 100 elektrycznych egzemplarzy sprzedały jeszcze tylko 3 marki. To Renault i Nissan, które oferują znane od dłuższego czasu modele Zoe (126) i Leaf (113). Po słabym początku roku, koncern Volkswagena zdołał rozkręcić w Polsce sprzedaż Skody Enyaq iV (117). Niewiele do progu 100 sztuk w 2022 r. zabrakło elektrycznemu Peugeotowi 208 (99), Audi e-tron i Tesli Model Y (po 93).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News