Przełomowe opony Michelin w wielkiej promocji w Polsce. Oprócz przystępnych warunków dostaje się kod na darmowe tankowanie paliwa

Opony Michelin od lat stanowią najwyższą półkę w temacie ogumienia. W Polsce od marca ruszyła nowa promocja, dzięki której nawet mniej zamożni kierowcy nabędą nowoczesne opony na przystępnych warunkach. Co więcej, rozdawanych są tysiące kodów QR na darmowe tankowanie, o czym można przeczytać TUTAJ.

Porsche Panamera 2024 / opony Michelin Pilot Sport 5
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Michelin.

Akcja promocyjna na nowe opony Michelin jest organizowana w popularnym sklepie internetowym Oponeo.pl. Zakup innowacyjnego ogumienia jest możliwy nie tylko płacąc z góry, ale też na 10 rat 0%. Jeżeli kupimy komplet (4 szt.) jednego z modelów opon Michelin biorących udział w akcji w rozmiarze 16 lub 17 cal, to możemy dostać jeden z 6000 kodów QR na darmowe tankowanie o wartości 60 zł. Nabycie 18-calowych lub większych „michelinów” premiowany będzie jednym z 5000 kodów QR na paliwo o wartości 120 zł. Warunkiem otrzymania kodu jest brak zwrotu towaru, dlatego wysyłka na e-mail następuje w ciągu 12 tygodni od zamówienia.

Nowe technologie, które warto mieć w każdym aucie

Zakup topowych opon klasy premium może okazać się bardziej korzystny, niż niektórym się wydaje. Także finansowo, bo w przypadku budżetowego ogumienia mamy do czynienia z szybką degradacją. Tanie oponki często nadają się do wyrzucenia już po 2 sezonach. W przypadku opon Michelin zastosowano technologię EverGrip, która gwarantuje jakość i bezpieczeństwo na długie lata. Jak to możliwe? Wraz ze ścieraniem się pierwszej warstwy opony, z czasem „dokopujemy się” do kolejnej, w której zaprojektowano nowe rowki czy lamele. Dzięki temu opony Michelin można bezpiecznie użytkować nawet, gdy bieżnik stępimy do prawnego minimum, czyli 1,6 mm.

opony-michelin-pilot-sport-5
Technologie zawarte w oponach Michelin pozwalają także na wymierne korzyści finansowe. // fot. Michelin

Jednak korzyści finansowe nie dotyczą jedynie rzadszej konieczności kupowania opon. Zoptymalizowany opór toczenia potrafi wpływać a niższe zużycie paliwa. Jednocześnie nie zmniejszając skuteczności działania opony, np. w deszczu. Co ciekawe, takiej innowacje zawarto nie tylko w ogumieniu letnim, ale też w oponach całorocznych. Na przestrzeni lat technologie wielosezonówek poszły bardzo do przodu, głównie za sprawą technologii stosowanych przez Michelin. Tego rodzaju ogumienie mocno zyskuje zwłaszcza w Polsce, ze względu na dość łagodne zimy.

Które opony Michelin biorą udział w akcji?

Skorzystanie z promocji jest możliwe TUTAJ, wybierając jeden z trzech modeli nowych opon Michelin. Wspomniane ogumienie całoroczne doczekało się nowej generacji w postaci modelu Michelin CrossClimate 2. Już poprzedniczka była bestsellerem, ale w nowej odsłonie poprawiono wiele istotnych parametrów. Oprócz wyższej przyczepności o każdej porze roku, Michelin CrossClimate 2 ma krótką drogę hamowania na śliskiej nawierzchni, wolno się zużywa, a do tego wpływa na mniejsze spalanie.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
Innowacje dotyczą nie tylko opon letnich, ale i całorocznych, czego przykładem jest model Michelin CrossClimate 2. // fot. Michelin

Chcąc postawić od wiosny na opony letnie wybór jest nieco większy. Pierwszą propozycją dla większości aut jest model Michelin Primacy 4+. Długowieczne ogumienie ma imponujące właściwości zwłaszcza na mokrej nawierzchni, nawet gdy bieżnik osiągnie minimalną głębokość. Właściciele mocniejszych aut mogą z kolei postawić na model Michelin Pilot Sport 5. Oprócz bezpieczeństwa, ta opona gwarantuje dużą trwałość i responsywność. To sprawia, że sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas okazjonalnego wypadu na tor. Zresztą jest to model dawany na pierwszy montaż w wielu markach premium jak Mercedes-AMG czy Porsche.

Więcej informacji o oponach oraz szczegóły opisywanej akcji znajdziesz TUTAJ.

Przeczytaj również