Nowy cennik Dacii Duster to jakaś masakra! Za tyle pieniędzy to się kupuje SUV-a w salonie Audi

Nowy cennik Dacii Duster to jakaś masakra! Za tyle pieniędzy to się kupuje SUV-a w salonie Audi

Dacia Duster Extreme

Podaj dalej

Dacia Duster uchodzi za taniego i praktycznego SUV-a. Nic dziwnego, że sprzedano już ponad 2 mln egzemplarzy tego modelu. Jednak nowy cennik limitowanej odmiany Dacia Duster Extreme SE nie do końca wpisuje się w łatkę taniej marki.

Dla kierowców, którzy chcą absolutnie najlepszego wyposażenia, Dacia wprowadziła wariant Extreme SE. To limitowana edycja na rynek brytyjski, ktróra znajduje się na szczycie widełek cenowych. Flagowy SUV rumuńskiej marki to teraz prawdopodobnie najdrożyszy samochód w historii Dacii.

Dacia Duster Extreme

Ile koszutje Dacia Duster Extreme SE?

Cena za tę odmianę na wyspach to aż 21 645 GBP (ok. 118 000 zł, czyli tyle ile kosztuje np. Audi Q2 w Polsce) w przypadku silnika Diesla (115 KM) i napędu 4×4. Dla porównania, oferowana w Polsce wersja Dacia Duster SL Extreme zaczyna się od 75 700 zł, a wspomniany diesel startuje od 91 800 zł. W Niemczech auto nazwano Dacia Duster Sondermodell Extreme i kosztuje od 17 950 eur (ok. 82 000 zł), a z jednostką Blue dCi 115 4×4 22 650 euro (ok. 103 930 zł) .

Dacia Duster Extreme

Jak widać ceny w Europie są zróżnicowane, ale koszt brytyjskiej wersji wydaje się nieprawdopodobnie duży. Tymczasem Dacia Duster z gamy Extreme oferuje wszędzie niemal to samo. Nietypowe jest to, że najmocniejsza wersja z silnikiem benzynowym 1.3 TCe o mocy 150 KM jest tańsza w UK niż słabszy diesel. Cena 20 845 funtów (ok. 114 630 zł) wynika to jednak z faktu, że z tą jednostką dostępny jest tylko wariant z napędem na przód i automatem. To samo w Polsce kupi się od 91 300 zł.

Dacia Duster Extreme

Co zawiera limitowana Dacia?

Z pakietu stylistycznego limitowanej Dacii Duster Extreme w oczy rzucają się czarne, 17-calowe alufelgi. Nadwozie pokryto lakierem Urban Grey z akcentami Grey Quartz i pomarańczowymi wstawkami. Podobnie jak w wersji Prestige, Extreme SE otrzymuje lepszą tapicerkę siedzeń ​​i twardy plastik na desce rozdzielczej.

Dacia Duster Extreme

Do tego co najmniej 8-calowy ekran multimedialny jest standardowo wyposażony w automatyczną klimatyzację. Dochodzą do tego podgrzewane siedzenia, akustyczna szyba przednia, kamera multiview, wysuwany podłokietnik czy tempomat. Nie brakuje ostrzegania o martwym polu, portów USB (2) i elektrycznie sterowanych szyb. Kompletne wyposażenie można sprawdzić w konfiguratorze tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News