Ludziom odebrało już rozum! To Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Makinen Edition pójdzie za fortunę. Skąd taka cena?

Ludziom odebrało już rozum! To Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Makinen Edition pójdzie za fortunę. Skąd taka cena?

Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Makinen Edition

Podaj dalej

Brytyjskie przedstawicielstwo Mitsubishi z przytupem przygotowuje się do opuszczenia tamtejszego rynku. Importer sprzedaje swoją imponującą kolekcję klasycznych lub sportowych samochodów. Największe emocje wzbudza Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Makinen Edition. Ludzie przelicytowują się za to auto jeden po drugim.

Ocean jest pełen tajemnic. Czy wiedziałeś te 6 rzeczy?

Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Makinen Edition to jeden z najbardziej kultowych samochodów cywilnych o rajdowym rodowodzie. Jego legenda dorównuje chociażby takiemu unikatowi jak Subaru Impreza 22B STi. Pojazd jest specjalną wersją szóstej odsłony Lancera Evolution. Auto zostało stworzone na cześć Tommiego Makinena – fińskiego kierowcy rajdowego, który zdobył z Mitsubishi 4 tytuły rajdowego mistrza świata z rzędu. Przed nim nikt nigdy nie dokonał takiego wyczynu w WRC.

Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Makinen Edition

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Co my tu mamy?

Wystawiony na sprzedaż pojazd posiada nr 6 z edycji limitowanej do 250 egzemplarzy. Samochód posiadał charakterystyczne upiększenia, ale i bardziej wydajne podzespoły. Wersje na rynek brytyjski stuningowane przez Ralliart dysponowały mocą nawet 330 KM. Przy napędzie na 4 koła, krótkiej skrzyni biegów, krótkim przełożeniu kierownicy było to marzenie nie tylko fanów rajdów. Dziś tak oryginalne maszyny to niezwykłe rarytasy, które nierzadko wymagają inwestycji.

Oferowany egzemplarz jest w idealnym stanie technicznym. Od 2001 r. miał tylko jednego właściciela – Mitsubishi Motors. Silnik ma przejechane tylko 16 tys. km (10 tys. mil), choć jednostka napędowa nie jest tu do końca oryginalna. Technicznie jest to silnik z podzespołami dla wersji TME, ale został po prostu wymieniony na gwarancji. Egzemplarz udostępniano do wielu sesji zdjęciowych lub nagrań, np. w magazynie Top Gear. Pojazd jest niezwykle wyjątkowy, bowiem na masce widnieje autograf samego Tommiego Makinena.

Mitsubishi Lancer Evo VI Tommi Makinen Edition

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Za ile pójdzie?

Do końca aukcji pozostały jeszcze 4 dni. Obecnie najwyższą oferta to 78 tys. funtów, czyli nieco ponad 400 tys. złotych. Niech nikt nie ma jednak wątpliwości, że pęknie tu pół bańki i ciekawie będzie obserwować, na jakim poziomie cena się zatrzyma. Tę wyjątkową aukcję można obserwować tutaj. W ofercie Mitsubishi Motors UK można znaleźć też wiele innych perełek, w tym rajdowego Galanta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News