Które stacje paliw w Polsce oferują teraz najtańsze paliwo? Tutaj za diesel, benzynę i LPG płaci się poniżej średniej! [RAPORT]

Które stacje paliw w Polsce oferują teraz najtańsze paliwo? Tutaj za diesel, benzynę i LPG płaci się poniżej średniej! [RAPORT]

Które stacje w Polsce mają najtańsze paliwo?

Podaj dalej

W sieci nie brakuje informacji o średnich cenach paliw dla Polski, ale te czasem nie pokrywają się z tym, co widzimy na stacjach. To dlatego, że średnia ogólnopolska miewa bardzo szeroki zakres zarówno niższych, jak i wyższych cen. Niektóre województwa mocno zaniżają średnią, ale są i takie, które ją mocno windują.

W tym województwie diesel, benzyna i LPG są najtańsze

Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że najtańsze stacje paliw są w województwie łódzkim. W centrum Polski najtaniej zatankujemy każde paliwo, czyli diesel, benzynę i LPG. Po ostatnich obniżkach olej napędowy kosztuje tam już średnio 7,59 zł/l. To bardzo atrakcyjna stawka przy średniej ogólnopolskiej na poziomie 7,63 zł/l.

Nowe ceny paliw dla Polski
fot. freepik.com – unaihuiziphotography

W Łódzkiem bardzo tanio tankuje się też benzynę Pb95, która przeciętnie wyceniana jest tam na 6,50 zł/l. W tym przypadku to niewielkie odhylenie od średniej dla całego kraju, która wynosi 6,52 zł/l. Taką samą średnią stawkę za 95-oktanową benzynę płaci się też w województwie śląskim i świętokrzyskim.

Na gazie można się nieźle „przejechać”

Największe zróżnicowanie cenowe dotyczy jednak autogazu, bo przykładowo w Łodzi i okolicach to paliwo kosztuje średnio 2,98 zł/l. To naprawdę świetna cena przy średniej ogólnopolskiej 3,15 zł/l. Dla porównania warto odnieść to do średniej ceny LPG na Dolnym Śląsku. Tam za autogaz płaci się średnio aż 3,36 zł/l. Różnica między oboma regionami sięga zatem 38 gr na litrze!

Po majówce LPG po 4 zł za litr
fot. freepik.com – EugenePetrunin

Przejazd przez niektóre województwa może skończyć się niemiłą niespodzianką także dla tankujących paliwa podstawowe. Diesel najmniej korzystnie uzupełnia się na stacjach na Podlasiu. Tam za olej napędowy średnio trzeba zapłacić 7,71 zł/l, czyli 12 gr więcej niż w Łódzkiem. Najdroższa benzyna 95-tka jest obecnie w woj. zachodniopomorskim, bo kosztuje średnio 6,60 zł/l. To równe 10 gr na litrze więcej od stawek z centrum Polski.

Źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News