Kierowcy w Polsce nie powinni przegapić tej promocji. Nowe opony Michelin nie muszą nadszarpnąć domowego budżetu

Wraz z nadejściem wiosny kierowcy w Polsce muszą pomyśleć o zmianie opon. Jeśli zmotoryzowani muszą już kupić nowe, mogą w tym sezonie pozwolić sobie na ogumienie klasy premium. Innowacyjne opony Michelin można teraz kupić na preferencyjnych warunkach, które szybko można poznać TUTAJ.

Peugeot 208 / opony Michelin / kierowcy mogą skorzystać z promocji
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Michelin.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że nowe opony Michelin to najwyższa półka. Za nowe technologie trzeba nierzadko zapłacić nieco więcej, niż za wątpliwej jakości produkty budżetowe. Kierowcy wiedzą, że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać, ale niektóre rodziny i tak nie mogą sobie czasem pozwolić na inwestycję w dobre ogumienie. Tej wiosny ten dylemat będzie mniejszy, ponieważ w sklepie Oponeo obowiązuje atrakcyjna promocja właśnie na opony Michelin.

Jak kierowcy mogą łatwiej kupić nowe opony Michelin?

Zdecydowanie łatwiej sobie na nie pozwolić, jeśli można je nabyć w 10 ratach z oprocentowaniem 0 procent. Zaciągając pożyczkę na takich warunkach nie musimy przepłacać za nowe opony, a niska miesięczna rata nie rujnuje domowego budżetu. Dodatkową motywacją może być bonus w postaci kodu QR do wykorzystania na stacjach paliw. Umożliwia on darmowe tankowanie do określonej kwoty. Jeśli kupimy opony o rozmiarze 16 lub 17 cali, zatankujemy bez opłat za 60 zł. Nabycie 18-calowych lub większych opon Michelin nagradzane jest limitem 120 zł do wykorzystania przy tankowaniu. Szczegóły akcji opisano TUTAJ.

opony-michelin-pilot-sport-5
Nowe technologie opon Michelin wpływają na bezpieczeństwo oraz oszczędności. // fot. Michelin

Kierowcy powinni też wiedzieć, że dobrej klasy opony potrafią generować oszczędności, czym w pewien sposób się zwracają. Oprócz imponujących parametrów odpowiadających za bezpieczeństwo, ogumienie Michelin ma zoptymalizowany opór toczenia. To znaczy, że wpływają na niższe zużycie paliwa. Dodatkowo technologia EverGrip zapewnia utrzymanie wydajności aż do zdarcia bieżnika do prawnego minimum (1,6 mmm). O zakupie kolejnego kompletu opon można zapomnieć na dużo więcej sezonów, niż się wydaje.

Te opony Michelin można wziąć na raty 0% i dostać kod na paliwo

Wspomniane innowacje znajdziemy, np. w oponach letnich Michelin Primacy 4+. W rygorystycznych testach TUV udowodniono, że mają imponująco krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni, nawet gdy bieżnik jest już niski. Dodatkowo są niezwykle trwałe. Posiadacze mocniejszych aut mogą zdecydować się na opony Michelin Pilot Sport 5. Oprócz tego, że znakomicie sprawdzają się na co dzień, są wyjątkowo responsywne i przyczepne. To zaś umożliwia jazdę na tym samym komplecie także podczas wypadu na trackday. Z nimi wyszalenie się za kierownicę jest wyjątkowo komfortowe i bezpieczne.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
Innowacje Michelin dotyczą także opon całorocznych. // fot. Michelin

Kierowcy, którzy nie przepadają za zmianą opon, mogą się zainteresować oponami całorocznymi Michelin CrossClimate 2. To najnowsza generacja najlepszych opon wielosezonowych na rynku. Ich popularność w Polsce rośnie z roku na rok, a co ciekawe, także mają wymienione wcześniej innowacje opracowane przez Michelin. Warto wiedzieć, że mają dedykowaną odmianę nie tylko dla osobówek, ale też cięższych SUV-ów czy aut dostawczych.

Przeczytaj również