Kierowcy oszaleją na punkcie tego nowego SUV-a! Będzie sprzedawany za śmieszne pieniądze z bajeranckim wyposażeniem

Kierowcy oszaleją na punkcie tego nowego SUV-a! Będzie sprzedawany za śmieszne pieniądze z bajeranckim wyposażeniem

Suzuki Brezza - nowy, tani SUV

Podaj dalej

Przy rosnących cenach samochodów, kierowcy coraz częściej spoglądają w kierunku marek budżetowych. Tanie SUV-y cieszą dużym zainteresowaniem, a właśnie na rynek wkracza zupełna nowość od Suzuki. Choć jeszcze nie było oficjalnej premiery, to wyciekło nagranie ujawniające nowoczesny design auta.

Tani, zelektryfikowany SUV

Suzuki przygotowuje się do zaprezentowania nowej generacji SUV-a o nazwie Brezza. Niestety ten niedrogi model na razie nie trafi do sprzedaży w Polsce czy Europie. To jeden z hitów bardzo budżetowego rynku w Indiach. Jednak warto zauważyć, że specyfikacja auta coraz bardziej zbliża się do europejskich standardów, bowiem mamy tu lekką elektryfikację. Oficjalny zwiastun pojazdu można zobaczyć w odtwarzaczu poniżej.

Suzuki nie podawało danych technicznych modelu, mimo że zaczęło przyjmować zamówienia na swojej oficjalnej strony internetowej w Indiach. Autocar India informuje, że nowa Brezza otrzyma tę samą platformę, co jej poprzedniczka, ale z szeregiem ulepszeń. Opcje silnikowe będą obejmować zaktualizowaną wersję wolnossącego 1,5-litrowego silnika z technologią mild-hybrid. Silnik będzie połączony z pięciobiegową manualną lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów z przekładnią hydrokinetyczną, przekazującą moc na przednie koła.

Szpiedzy zepsuli niespodziankę

W oficjalnym zwiastunie Suzuki pokazuje nowe oświetlenie LED, która wygląda nowocześniej w porównaniu do poprzedniej wersji. Możemy również zobaczyć osłonę chłodnicy z mniejszą ilością chromu niż wcześniej, opcjonalny elektryczny szyberdach i wydłużone tylne światła. Jednak po sieci krąży już nagranie, które przedstawia ten samochód na zewnątrz, jak i wewnątrz. Widać na nim przeprojektowane nadwozie oraz m.in. 9-calowy ekran dotykowy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News