Kamerka samochodowa, jakiej jeszcze nie było od Mio. Jak działa MiVue R850T?

Kamerka samochodowe to coraz częstsze wyposażenie aut w Polsce. Wymagania kierowców stale rosną, dlatego popularna u nas marka Mio wprowadziła do sprzedaży wideorejestrator, którego jeszcze nigdy nie było w jej ofercie. Mio MiVue R850T to nowoczesne cyfrowe lusterko wsteczne z funkcją podwójnej kamery samochodowej.

Kamerka e-lusterko Mio MiVue R850T
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Mio.

Kto już jakiś czas temu zaopatrywał się w budżetowy wideorejestrator, ten wie, że w nich jakość pozostawia wiele do życzenia. Chcąc przesiąść się na coś lepszego można poszukać rozwiązania, które nie tylko rejestruje lepszy obraz, ale i doskonale wygląda w samochodzie. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie może być e-lusterko, które połączone jest z nowoczesnym systemem kamer. Swoje rozwiązanie zaprezentowała znana marka Mio, która postawiła przy tym na jakość.

Czym wyróżnia się e-lusterko z kamerami Mio?

W modelu Mio MiVue R850T moduł lusterka ma ekran dotykowy o przekątnej aż 11,88 cala. Pokryto go antyodblaskową powłoką, aby widoczność była dobra w różnych warunkach oświetleniowych. Wąska ramka umożliwia zobaczenie większego obszaru niż w wielu konkurencyjnych e-lusterkach o przekątnej 9,66″. Jak pokazują zdjęcia, lusterko wsteczne z wbudowaną kamerą prezentuje się bardzo estetycznie. Dzięki temu konstrukcja wkomponowuje się do wnętrz zarówno tańszych, jak i droższych samochodów.

Mio MiVue R850T
Kamerka Mio MiVue R850T to cyfrowe lusterko oraz 2 wideorejestratory o wysokiej jakości. // fot. materiały prasowe

Dopracowano również interfejs użytkownika (UI), aby prezentował się nowocześnie oraz intuicyjnie. UI nagrodzono zresztą wyróżnieniem IF Design Award 2023. Dla zwiększenia estetyki zdecydowano się na konstrukcję kabla 3 w 1, aby dyskretnie zapewnić zasilanie modułu e-lusterka, wbudowanego GPS-u i dodatkowej tylnej kamery Mio MiVue T60. Ten ostatni element łatwo mocuje się na górnej krawędzi tylnej szyby, co nie ogranicza widoczności, gdy mamy komplet pasażerów lub ładunku na tylnej półce.

Kamerka o wysokiej jakości

W parze z wyglądem idzie również jakość. Przednia kamerka Mio MiVue R850T nagrywa w rozdzielczości 2,5K 1440p. Tylna kamera nagrywa obraz w jakości Full HD 1080p. Oba rejestratory mają też funkcję HDR, aby jak najlepiej odwzorować barwy i nie prześwietlić żadnego detalu. Za wysoką jakość odpowiada czujnik Sony STARVIS, który wraz z funkcją HDR eliminuje szumy czy odblaski. Dzięki temu niemal w każdej sytuacji, czy dzień, czy noc, udaje się odczytać tablicę rejestracyjną nagrane pojazdu.

Kamerka Mio MiVue R850T posiada kilka inteligentnych rozwiązań, które przydają się każdemu kierowcy. Wbudowany GPS umożliwia pokazywanie alertów o odcinkowym pomiarze prędkości czy fotoradarze. Za sprawą modułu Wi-Fi 5 można dokonać aktualizacji oprogramowania w trakcie jazdy lub zgrać kopię zapasową do smartfona. Wiele funkcji włączymy bez odrywania rąk od kierownicy, ponieważ można zrobić to komendami głosowymi. Oczywiście jest też tryb postojowy, który nagra jakiekolwiek zajście, gdy nasze auto jest zaparkowane.

Ile kosztuje Mio MiVue R850T?

W Polsce kamerka Mio MiVue R850T oferowana jest w cenie 1999 zł. Jednak do końca roku można kupić ten sprzęt z rabatem 350 zł w ramach akcji Cashback! (szczegóły tutaj). Na urządzenie nabywcy mają 3 lata gwarancji.

Przeczytaj również