Kajetan Kajetanowicz zrobił niezapowiedziany egzamin na Mistrzostwach Mechaników. Sprawdził kto ma predyspozycje do WRC

Kajetan Kajetanowicz zrobił niezapowiedziany egzamin na Mistrzostwach Mechaników. Sprawdził kto ma predyspozycje do WRC

Kajetan Kajetanowicz / Mistrzostw Mechaników 2023

Podaj dalej

Każdego dnia odbywającego się w ten weekend Poznań Motor Show, w strefie Platinum ORLEN Oil można spotkać najlepszych polskich kierowców rajdowych. Dziś gościem specjalnym odbywających się tam XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników był Kajetan Kajetanowicz. Czołowy kierowca z Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) zrobił uczestnikom finałów… niezapowiedziany egzamin.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Platinum ORLEN OIL.

Zmagania o zostanie mechanikiem rajdowym na jeden dzień

W sobotniej rywalizacji XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników przeprowadzono konkurencje w kategoriach Mechanik Zawodowy i Młody Mechanik Motocyklowy. W pewnym momencie Kajetan Kajetanowicz pozwolił finalistom na sprawdzenie swoich predyspozycji do bycia kierowcami rajdowymi. Udostępnił im urządzenie, którym topowi zawodnicy z WRC trenują refleks. Szybko zmieniające się światła, które trzeba było dotknąć dłonią zanim zgasną znakomicie urozmaiciły zabawę.

Trening refleksu / Kajetan Kajetanowicz
fot. Kamil Wrzecionko

„Przed chwilą musiałem tutaj pokazać jakiś wynik na >>lampkach<<, ale mam nadzieję, że ktoś mnie pobije” – przyznał Kajetan Kajetanowicz. „Naprawdę widzę entuzjazm w oczach tych ludzi. To jak się cieszą nawet takim prostym ćwiczeniem. A nagroda jest fajna, bo można na testach zostać moim mechanikiem. Można wcielić się w taką rolę i zobaczyć jak to wygląda od środka. Jak wiecie jest to zupełnie inaczej, niż jak się patrzy na to z zewnątrz” – dodał.

Kajto pokazał rajdówką w najnowszych barwach

Oprócz opowieści Kajetana Kajetanowicza, mechanicy oraz wszyscy odwiedzający strefę Platinum ORLEN Oil mogli zobaczyć rajdowy samochód 44-latka. Na czerwonym dywanie wystawiono bowiem Skodę Fabia Rally2 evo w najnowszych barwach zespołu Orlen Rally Team. Popularny Kajto takim autem zaliczył już tegoroczny Rajd Meksyku, gdzie zajął 4. miejsce w kategorii WRC2 i pierwsze w WRC2 Challenger. W tym roku kierowcę pochodzącego z Cieszyna zobaczymy jeszcze w co najmniej 6 rundach mistrzostw świata.

Skoda Fabia Rally2 evo / Kajetan Kajetanowicz / Poznań Motor Show 2023
fot. Igor Szmidt

Czterokrotny rajdowy mistrz Polski (2010-2013) i trzykrotny mistrz Europy (2015-2017) w tym roku zalicza swój szósty sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. W ostatnich czterech, czyli w latach 2019-2022 rywalizację zawsze kończył na podium kategorii WRC2 lub WRC3. Wielokrotnie ocierając się o zdobycie pierwszego miejsca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News