Dodatek do paliwa dla wszystkich kierowców w Polsce. Tankujący diesel i benzynę zyskują bardzo dużo

Dodatek do paliwa dla wszystkich kierowców w Polsce. Tankujący diesel i benzynę zyskują bardzo dużo

paliwa ceny ropa

Podaj dalej

Gdy ceny paliw w Polsce galopują, kierowcy starają się szukać ich w jak najniższej cenie. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, bowiem co jakiś czas warto mniej poskąpić na diesel lub benzynę. Wyższą cenę może rekompensować dodatek do paliwa, z którym kierowcy mogą sporo zyskać.

Nie wszyscy zmotoryzowani wiedzą, że diesel oraz benzyna na stacjach w Polsce występują w różnych odmianach. Te najtańsze to normalnej jakości paliwa, które są zgodne z obowiązującymi normami. Jednak raz na jakiś czas przydaje się zatankować je w odmianie, które zawierają specjalny dodatek do paliwa. Są to tzw. benzyna lub diesel klasy premium.

Dodatek do paliwa daje sporo korzyści

Niektórym może wydawać się, że paliwa premium są tylko jakimś chwytem reklamowym. Nic bardziej mylnego, bo można na nich naprawdę zyskać. Nadają się dla wszystkich aut spalinowych, zarówno starych, jak i nowych. Zawarty w nich dodatek uszlachetniający daje sporo korzyści kierowcom. Dzięki nim usuwane są m.in. szkodliwe osady nagaru, które zawsze powstają przy stosowaniu zwykłych paliw.

Polacy stosują nowy trik na tańszy diesel, benzynę i LPG
fot. stock.adobe.com – burak

Co ważne, specjalna mieszanka nie tylko usuwa osady, ale i pomaga zabezpieczyć przed ich powstawaniem. Z tego względu paliwo premium warto zatankować po prostu raz na jakiś czas. Mimo że jest droższe o kilkadziesiąt groszy na litrze, to długofalowe korzyści mogą być bardzo duże. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak bardzo.

Generalnie czystszy silnik, ale i cały układ paliwowy to zawsze wielka zaleta. Gdy w obiegu nie ma osadów, spalanie jest bardziej wydajne. Z jednej strony można odczuć wyższą moc silnika, a w zasadzie taką jak dawniej. Często utrata żwawości jednostki napędowej wynika właśnie z nagromadzenia się osadów. To jednak nie wszystko, bo w oczyszczonym układzie da się realnie uzyskać wyraźnie niższe zużycie paliwa.

Prosty trik zimowy na obniżenie spalania
fot. stock.adobe.com – Tomasz Zajda

Gdzie można zatankować paliwa premium?

Paliwa premium dostępne są na większości stacji paliw w Polsce. Nie sposób ich nie rozpoznać, bowiem zazwyczaj mają jakąś dodatkową frazę np. V-Power, Verva, Ultimate, milesPlus, Pro itp. Oczywiście ich składy nieco się od siebie różnią, dlatego warto samemu przetestować ich działanie. Co istotne, konserwacja paliwem premium wpływa też na żywotność silnika. Dobrze jest o tym pamiętać, bo chyba każdy chciałby odwlec ewentualny remont jednostki napędowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News