9 września po raz pierwszy w Polsce zobaczymy nowe WRC o mocy 500 KM! Rally1, F1 i atrakcje dla całej rodziny pod PGE Narodowym

Druga sobota września (09.09.2023) zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla wszystkich, którzy choć trochę interesują się motoryzacją. Na błoniach PGE Narodowego w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne pod nazwą „Shell V-Power Day. Nie tylko fani F1 czy WRC, ale i całe rodziny będą mogły doświadczyć niesamowitych wrażeń. Kierowcy doczekają się prezentacji najnowocześniejszej technologii paliw premium, z których właśnie słynie Shell.

Hyundai i20 N Rally 1 / Goodwood Festival of Speed 2023
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Shell.

F1 i WRC w Warszawie!

Mocno elektryzującą informacją jest obecność bolidu pokazowego F1 Scuderii Ferrari. Ze światem królowej sportów motorowych będzie też związane mobile laboratorium paliw Shell . Obecni w nim analitycy oraz naukowcy opowiedzą jak na wyścigach F1 pracują nad nowoczesnymi paliwami. To właśnie dzięki temu paliwa premium z gamy Shell V-Power robią taką różnicę. Chodzi tu zwłaszcza o wpływ na usuwanie szkodliwych osadów z silnika, a co za tym idzie odzyskanie dawnych osiągów. Korzyści związanych z wprowadzeniem najnowszej w historii formuły paliw Shell V-Power, nad którą pracował 150-osobowy zespół naukowców i naukowczyń z sześciu ośrodków badawczo-rozwojowych Shell, jest jednak wiele więcej, dlatego warto będzie na miejscu zasięgnąć tej wiedzy osobiście.

Ferrari / F1 / Monza 2023
fot. Ferrari

Na evencie pojawi się też sporo fanów rajdów samochodowych. To za sprawą Hyundaia i20 N Rally1, czyli hybrydowego samochodu rajdowego z serii WRC (Rajdowe Mistrzostwa Świata). Ta rajdówka osiąga moc do 500 KM, gdy korzysta z potężnej jednostki spalinowej i silnika elektrycznego. O technologiach, rajdach i bezpiecznej jeździe opowie też była gwiazda WRC, Michał Kościuszko (2. w JWRC 2009, 3. w PWRC 2011).

Atrakcji będzie od groma

O tym jakim jest się kierowcą będzie można przekonać się w strefie symulatorów. Wrażenia powinny być wyjątkowe, bo wirtualne okrążenia pokonamy siedząc w bolidzie F1 Ferrari (skala 1:1, prawdziwy fotel wyścigowy). Symulator jazdy oraz atrakcyjna fotobudka będzie do dyspozycji na stoisku strefy BMW M. Te sportowe modele bawarskiego producenta są uwielbiane w Polsce i będą wystawione na błoniach PGE Narodowego.

bmw-m2-2022
fot. BMW

Oprócz tego ciekawie zapowiada się tor z autkami sterowanymi radiem (najszybsi wygrają autka Shell!) oraz kino sferyczne z ciekawymi seansami. Nie zabraknie stuntu motocyklowego, w tym rozmowy z Rafałem Pasierbkiem (3-krotny mistrz świata) i koncertu MOTO Drummers. Poza tym najmłodsi oprócz podziwiania wspaniałych maszyn mogą liczyć na ciekawe animacje, w tym malowanie twarzy lub obrazów 3D. Koniecznie trzeba zajrzeć też do strefy Shell Cafe i Shell Clubsmart. Tam też przewidziano liczne konkursy, pokazy baristów oraz informacje o atrakcyjnych promocjach. Imprezę zaplanowano na najbliższą sobotę, 9 września w godzinach 11:00 – 19:00.

Program Shell V-Power Day – 09.09.2023 – błonia Stadionu Narodowego

11.00 – rozpoczęcie wydarzenia Shell V-Power Day
11.50 – oficjalne otwarcie wydarzenia Shell V-Power Day przez gospodarzy
12.10 – rozmowa z Michałem Kościuszko – rajdowym Mistrzem V-ce Mistrzem Świata JWRC, najbardziej doświadczonym polskim kierowca WRCS oraz ekspert w zakresie techniki jazdy i bezpieczeństwa na drodze.
12.20-13.00 – animacje Shell V- Power Day
13.00 – rozmowa z Rafałem Pasierbkiem Stunter13 – trzykrotnym Mistrzem Świata w wyczynach kaskaderskich na motocyklu
13.10-17.00 – animacje Shell V- Power Day
17.00 – Koncert finałowy MOTO Drummers
17.30 – 19.00 – animacje Shell V- Power Day
19.00 – zamknięcie stref eventowych

Shell V-Power Day 2023

Więcej informacji o imprezie na stronie organizatora TUTAJ.

Przeczytaj również