Zapadł rekordowy wyrok za piractwo drogowe w Polsce. Nie chcielibyśmy być w skórze tego człowieka - oto co "nawywijał"

Zapadł rekordowy wyrok za piractwo drogowe w Polsce. Nie chcielibyśmy być w skórze tego człowieka - oto co "nawywijał"

zmiana przepisów prawo jazdy

Podaj dalej

O tym, że nowy taryfikator mandatów jeńców nie bierze, powinien wiedzieć już każdy kierowca w Polsce. Niestety jednak dalej na drogach można natrafić na kierowców, którzy wpędzają się w tarapaty na własne życzenie. Ta historia jest tego najlepszym przykładem.

Najwyższy tego typu wyrok z a piractwo drogowe w historii Polski? To wysoce prawdopodobne

– 5 lat pozbawienia wolności,12 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, 15 tyś. nawiązki na rzecz na Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz świadczenie pieniężne w kwocie 7 i 3 tysięcy złotych – to kara, którą usłyszał 29- latek. Nie ma miejsca na drodze dla takich nieodpowiedzialnych kierowców, którzy stwarzają ogromne zagrożenie na drodze. Szczecinianin został zatrzymany w wyniku policyjnego pościgu.

W szczecińskim sądzie zapadł wyrok skazujący wobec 29 – latka, ze Szczecina, który na ulicach miasta jadąc samochodem marki Volvo łamał wiele przepisów ruch drogowego. mi.in. znacznie przekraczał dopuszczalną prędkość, wjechał na czerwonym świetle na przejście dla pieszych, gdy była na nim kobieta, wielokrotnie zmieniał nie przepisowo pas jazdy. Tego pirata drogowego, który uciekał przed kontrolą i chciał potrącić funkcjonariusza zatrzymali na Prawobrzeżu policjanci z drogówki. – podaje KMP w Szczecinie.

kara za alternatywe dla węgla
Pixabay

Podczas interwencji szczecinianin był agresywny, szarpał policjantów. Nie ma przyzwolenia na takie zachowanie wobec funkcjonariusza publicznego. Nieodpowiedzialna jazda mężczyzny sprowadziła niebezpieczeństwo katastrofy w w ruchu drogowym.

Jak się okazało 29 –latek prowadził samochód nie posiadając uprawnień do kierowania, był też pod znacznym wpływem środków odurzających. Mężczyzna był już wcześniej karany i kilka lat temu opuścił zakład karny do którego znów trafi , tym razem na 5 lat.

Dodatkowo pirat drogowy otrzymał 12 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, 15 tyś. nawiązki na rzecz na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz świadczenie pieniężne w kwocie 7 i 3 tysięcy złotych.

„Pamiętajmy, nie ma miejsca na drogach dla bandytów drogowych. Niosą oni śmierć i będą przez nas eliminowani z dróg.” – przypominają policjanci.

KMP w Szczecinie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News