Upchał do Opla 750 kg nielegalnego tytoniu. Susz "wylewał" się z auta drzwiami i oknami

Nielegalny tytoń wykorzystywany do produkcji podrabianych papierosów to ogromy problem, który drenuje budżet państwa. Według policyjnych statystyk, przez ostatnich dziesięć lat produkcja nielegalnych papierosów w krajowych „fabrykach” mogła się potroić. Do tego zalewa nas kontrabanda ze Wschodu.

Upchał do Opla 750 kg nielegalnego tytoniu. Susz „wylewał” się z auta drzwiami i oknami
Podaj dalej

Nic więc dziwnego, że policjanci każdego dnia robią wszystko, żeby zabezpieczyć susz bez akcyzy. Tak było w tym przypadku, jednak trzeba przyznać, że kierowca opla wykazał się sporą pomysłowością i odwagą. Bo bez dwóch zdań trzeba być odważnym, żeby upchać do opla 750 kg tytoniu – po sam sufit i liczyć na pozostanie niezauważonym przez policję.

– Dokładnie 750 kg suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy skarbowej przewoził w samochodzie 49-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Nielegalny towar zabezpieczyli sieniawscy policjanci podczas kontroli drogowej. Gdyby tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby na uszczupleniu podatku akcyzowego ponad 450 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Rudka. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sieniawie uzyskali informację, że kierujący pojazdem marki Opel Vivaro może przewozić znaczne ilości tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. W środku ujawnili susz tytoniowy. – podaje policja podkarpacka.

49-latek z powiatu częstochowskiego, który kierował vivaro, został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Podczas jego oględzin zabezpieczono susz tytoniowy o łącznej wadze 750 kg. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosła ponad 450 tys.zł. Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Zatrzymany usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

POLICJA PODKARPACKA

Przeczytaj również