Ty też nie masz pojęcia co oznacza ten znaczek w Twoim aucie? Już spieszymy z wyjaśnieniami

Ty też nie masz pojęcia co oznacza ten znaczek w Twoim aucie? Już spieszymy z wyjaśnieniami

Ty też nie masz pojęcia co oznacza ten znaczek w Twoim aucie? Już spieszymy z wyjaśnieniami

Podaj dalej

Jeśli myślisz, że o swoim samochodzie wiesz absolutnie wszystko i nie ma on przed tobą żadnych tajemnic, to mamy niemałą niespodziankę. Ta strzałka jest tak malutka, że większość kierowców nawet jej pewnie wcześniej nie dostrzegła, ale jest bardzo przydatna i wielu kierowcom może oszczędzić wiele czasu i nerwów. Ale co właściwie oznacza?

Tajemnicza strzałka

Większość właścicieli samochodów zna swoje pojazdy „na wylot”. I nie ma się co dziwić – spędzając wiele godzin za kierownicą prędzej, czy później uczymy się auta i jego funkcjonalności znamy na pamięć. W związku z tym mało kto zagląda już do opasłych instrukcji, które producenci dalej dodają niemal do wszystkich modeli pojazdów. Czasami jednak, nawet po wielu latach od zakupu samochodu, możemy natknąć się na bardzo nieistotne na pierwszy rzut oka szczegóły. Jak się okazuje, mogą one pomóc nam w niektórych sytuacjach.

Wyobraźmy sobie na przykład, że kupujemy nowe auto, lub jesteśmy zmuszeni pojazd wypożyczyć. Najczęściej w tego typu przypadkach w baku znajduje się zaledwie kilka litrów paliwa. Już przy pierwszej wizycie na stacji pojawia się pytanie – gdzie, do licha ja mam wlew paliwa? I wbrew pozorom – nie trzeba nawet wychodzić z kabiny, by znaleźć szybko odpowiedź na to pytanie. Ba! Nie trzeba nawet szukać tej informacji w sieci, bo mamy ją przed oczami.

Jak niewielu kierowców wie, od 2010 roku w nowych pojazdach przy wskaźniku poziomu paliwa umieszczana jest przez producentów niewielka strzałka lub znaczek. Co oznacza? Jak już zapewne się domyśliliście – pokazuje ona po której stronie w samochodzie, który prowadzimy znajduje się „korek”. Z kolei w zależności od umieszczenia znaczka symbolizującego dystrybutor po lewej lub prawej stronie wskaźnika poziomu paliwa, oznacza to, że właśnie tam znajduje się wlew.

Oczywiście, jeśli auto należy do nas, na pewno znamy jego położenie. Kiedy jednak wynajmujemy auto lub korzystamy z samochodu zastępczego, informacja ta będzie dla nas bardzo przydatna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News