To najbardziej wystrzałowy radiowóz w tym kraju. "Podatnicy by na niego nie pozwolili - jest za drogi"

To najbardziej wystrzałowy radiowóz w tym kraju. "Podatnicy by na niego nie pozwolili - jest za drogi"

To najbardziej wystrzałowy radiowóz w tym kraju. „Podatnicy by na niego nie pozwolili – jest za drogi”

Podaj dalej

Są takie kraje na świecie, w których policja ma do dyspozycji naprawdę szybkie radiowozy. Na przykład na włoskich autostradach można spotkać oznakowane Lamborghini, a w Dubaju policyjnego Bugatti Veyrona czy Audi R8. Teraz swoją „perełkę” mają również w USA. I musimy przyznać, że ten radiowóz podoba nam się bardziej, niż wszystkie wspomniane wcześniej razem wzięte.

„Podatnicy by na niego nie pozwolili…”

Biuro szeryfa hrabstwa Escambia w Stanach Zjednoczonych pokazało w weekend samochód, który zasilił właśnie ich flotę. Nie jest to jednak żaden kolejny, nudny sedan. Wręcz przeciwnie – policjanci do dyspozycji mają teraz prawdziwego „potwora”. Mowa o Corvette Z06, pod maską której pracuje doładowany 6,2-litrowy silnik V8, generujący w tym przypadku 659 KM i 880 Nm momentu obrotowego. To cacko do 100 km/h rozpędza się w 3,2 sekundy.

Co jednak najciekawsze w całej tej historii – samochód trafił do jednostki za darmo.

– „Do sfinansowania tego pojazdu nie użyto żadnych pieniędzy podatników. Nie pozwoliliby na to – jest po prostu za drogi.” – wyjaśnił szeryf hrabstwa Escambia. 

Jak zatem Corvetta trafiła w ręce policjantów? Jak się okazało, pojazd został skonfiskowany od lokalnych dilerów narkotyków. Przerobieniem na radiowóz zajęła się Fundację Szeryfa Hrabstwa Escambia, która jest organizacją non-profit i której nadrzędnym celem jest promowanie bezpieczeństwa publicznego. Niestety ten wyjątkowy samochód nie będzie pełnił funkcji patrolowej. Ma być atrakcją podczas happeningów poświęconych bezpieczeństwu na drogach oraz do celów rekrutacyjnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News