To jest prawdziwy hit tej zimy. Dostał mandat większy, niż warte jest jego auto. Nowy taryfikator dalej kosi kierowców na potęgę

To jest prawdziwy hit tej zimy. Dostał mandat większy, niż warte jest jego auto. Nowy taryfikator dalej kosi kierowców na potęgę

1pold21man2

Podaj dalej

Kolejni kierowcy zostali zapoznani przez policjantów z nowym taryfikatorem. Przyczyną spotkania było zdecydowane przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy byli zaskoczeni wysokością mandatu. Jeden z nich stwierdził, że kwota na druku przekracza wartość auta, którym jechał. Wysokość grzywny wynika z obowiązującego od kilku dni taryfikatora.

Mandat większy niż wartość samochodu? Nowy taryfikator to potrafi!

Gorzowscy policjanci ruchu drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze zatrzymują kierowców, którzy znacznie przekraczają prędkość w terenie zabudowanym. Takie kontrole mogą zakończyć się zatrzymaniem prawa jazdy i nałożeniem mandatu zgodnie z obowiązującym taryfikatorem. Uprawnienia stracili kolejni kierowcy, którzy za swoją jazdą otrzymali także mandaty w wysokości 2500 złotych.

We wtorek (4 stycznia) w Kamieniu Małym 55-latek w volvo na ograniczeniu do 50 kilometrów na godzinę jechał aż 123. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Mężczyzna zdecydował się na miejscu skorzystać z terminala i kartą zapłacił 2500 złotych mandatu. Tego samego dnia 27-letni kierowca na ulicy Szczecińskiej również jechał zdecydowanie za szybko.

Jego opel corsa osiągnął prędkość 143 kilometrów na godzinę na ograniczeniu do 70. Kiedy usłyszał, że za jego szybką jazdę nałożony został mandat w wysokości 2500 złotych stwierdził, że to kwota wyższa niż wartość auta, którym jechał. Nowy taryfikator jasno jednak wskazuje, jaka kara grozi za takie przekroczenie prędkości.

To nie koniec. Tego dnia płakał jeszcze jeden kierowca

Ten sam patrol we wtorek zatrzymał łącznie pięć praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Oprócz wspomnianych sytuacji, policjanci nakładali mandaty w wysokości 1500 złotych. Funkcjonariusze w nowym roku najczęściej widzą zaskoczenie kierowców, kiedy mowa jest o wysokości grzywny. Warto więc zdecydowanie zwolnić, bo to się po prostu opłaca. I nie chodzi tu tylko o domowe budżety, ale bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy:

W minioną sobotę w końcu w życie weszła nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która wywróciła wszystko do góry nogami. W tegorocznym – nowym taryfikatorze mandatów, jest aż 12 wykroczeń, za które kierowca może otrzymać jednorazowo 15 punktów karnych. Teraz piętnaście „oczek” będzie można dostać nawet wtedy, kiedy prowadząc samochód nie ustąpimy pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na pasy.

Jakby tego było mało, podniesiona została drastycznie wysokość grzywny, którą może nałożyć sąd. Tutaj zmiana jest ogromna, bowiem w skrajnych przypadkach kara pieniężna może wynieść maksymalnie 30 tys. zł. To dalej nie koniec! Wysokość mandatu, który może nałożyć policjant również została zwiększona – z 500 zł do nawet 5 tys. zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News