To jedyny taki radiowóz w Polsce. Jeśli go zauważysz - uważaj, to naprawdę policja

To jedyny taki radiowóz w Polsce. Jeśli go zauważysz - uważaj, to naprawdę policja

To jedyny taki radiowóz w Polsce. Jeśli go zauważysz – uważaj, to naprawdę policja

Podaj dalej

Trzeba przyznać, że w ostatnich latach policjanci drogówki w Polsce nie mogą narzekać na pojazdy, którymi przychodzi im patrolować nasze drogi. Flota radiowozów szybko rozszerza się o coraz to nowsze modele – bezpieczniejsze, wygodniejsze i szybsze. Jest jednak jeden wyjątek – oto jedyny taki nieoznakowany radiowóz w kraju.

Jedyny taki radiowóz w kraju

Polska drogówka nie ma się czego wstydzić na tle zagranicznych kolegów – policjanci mają do dyspozycji naprawdę nie byle jakie samochody. A ponieważ nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, to doskonałym narzędziem do walki z piratami są nieoznakowane radiowozy.

W skład parku maszynowego polskiej policji wchodzą między innymi nieoznakowane Kie Ceed, Ople Insignia, Fordy Mondeo, Kie Stinger, BMW 330i xDrive, a nawet Lancer Evo X. Trzy ostatnie modele rozwijają prędkość nawet 250 km/h.

Całkiem nieźle jak na kraj, w którym jeszcze kilkanaście lat temu 100% floty stanowiły zdezelowane polonezy. Jednak co ciekawe, w Gdyni lokalne drogi patroluje bardzo ciekawy pojazd – białe BMW Serii 5 E61. Ponad 11-letnie kombi to jedyny taki radiowóz w Polsce. Zatem jeśli na co dzień poruszacie się po drogach trójmiasta – lepiej dobrze zapamiętajcie to auto. Być może to pozwoli Wam uniknąć mandatu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News