Ten SUV wielkości Skody Karoq kosztuje jedynie 45 tys. zł. Jest doprawdy intrygujący [ZDJĘCIA]

Ten SUV wielkości Skody Karoq kosztuje jedynie 45 tys. zł. Jest doprawdy intrygujący [ZDJĘCIA]

jac123hgca

Podaj dalej

Rosja staje się drugą ojczyzną chińskich producentów samochodów. Nie jest to zaskakujące, ponieważ odległość między tymi dwoma krajami nie jest zbyt duża, a wymagania regulacyjne nie różnią się drastycznie. Ponadto samochody chińskie są stosunkowo zaawansowane, atrakcyjniejsze, bezpieczniejsze i bardziej ekonomiczne niż rosyjskie. A co najważniejsze, są dostępne w bardzo niskich cenach.

Duży SUV, za małe pieniądze

Najlepszym tego przykładem jest JAC S4, który w Europie będzie nazywał się po prostu – S4. Jest to ogromny SUV wielkości np. Skody Karoq, którego można nabyć za równowartość około 45 tys. zł. Samochód ma 4410 mm długości, 1800 mm szerokości i 1660 mm wysokości.

Pod maską znajduje się natomiast turbodoładowany silnie 1,5 litra, który generuje 146 KM i moment obrotowy na poziomie 200 nM. Moc przenoszona jest na przednie koła za pomocą sześciostopniowej skrzyni CVT.

Standardem we wszystkich samochodach są 17-calowe felgi aluminiowe i reflektory halogenowe. Jeśli jednak zdecydujemy się dopłacić do lepszego pakietu wyposażenia, możemy również liczyć na skórzane fotele i światła LED. W środku znajdują się dwa wyświetlacze o przekątnej 10,25 cala, z których jeden umiejscowiony jest na desce rozdzielczej i służy do sterowania podstawowymi funkcjonalnościami auta, takimi jak chociażby klimatyzacja czy radio.


Ile za to wszystko trzeba zapłacić? Cóż, w ogromnym skrócie – niewiele. Ten spory SUV dostępny będzie za zaledwie nieco ponad 45 tys. zł. Co prawda z dostępnością w Polsce mogą być problemy, ale auto będzie oferowane w pobliskiej Rosji, skąd będzie można łatwo je sprowadzić. Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy trafi do tamtejszych salonów.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News