Sam zrobił paliwo do samochodu. Nie potrzebował do tego Thermomixa – to prostsze, niż myślisz

Sam zrobił paliwo do samochodu. Nie potrzebował do tego Thermomixa – to prostsze, niż myślisz

Sam zrobił paliwo do samochodu. Nie potrzebował do tego Thermomixa – to prostsze, niż myślisz

Podaj dalej

Ceny paliw w całym kraju dalej przyprawiają kierowców o szybsze bicie serca. Sytuacja trwa już tak długo, że niektórzy kierowcy zamiast załamywać ręce, starają się obrócić to co dzieje się na stacjach paliw w żart. Bo tylko to nam w sumie pozostało w oczekiwaniu na upragnione obniżki cen benzyny i oleju napędowego.

Aktualnie w sieci bardzo popularny jest internetowy mem – „Jak zrobić paliwo w Thermomixie”, na którym Kermit Żaba – sławna postać z programu Muppet Show, czyta zrelaksowany instrukcję do tego urządzenia. Zapewne rozdział właśnie o tym, jak wyprodukować w tej maszynie benzynę czy olej napędowy.

Najgorsze jest w memach jest niestety to, że bawią one tylko przez chwilę. Kiedy bowiem wrócimy myślami do źródła problemu, który został za pomocą tego gatunku humorystycznej wypowiedzi skarykaturowany, do śmiechu już nam nie jest.

Biodiesel własnej roboty – to prostsze, niż myślisz

Ale wbrew pozorom, paliwo do samochodu da się wyprodukować domowym sposobem. I wcale nie jest to proces jakoś szczególnie skomplikowany. Kilka lat temu sporo mówiło się o tzw. biodieslu, czyli paliwie o właściwościach zbliżonych do oleju napędowego, a wytwarzanym z oleju roślinnego i metanolu.

Do wytworzenia biodiesla potrzebny jest olej roślinny, metanol oraz zasadowy katalizator — najczęściej wodorotlenek sodu. Co najważniejsze, każdy z tych składników bez problemu kupisz w sklepie lub sklepie internetowym. Co dalej zym zrobić, aby wyprodukować paliwo, możecie zobaczyć na poniższym filmie.

UWAGA!

W tym miejscu zaznaczamy jednak, że nagranie pokazujemy jako ciekawostkę. Powszechnie przecież wiadomo, że paliwo tego typu nie będzie odpowiednio „kaloryczne” i może uszkodzić jednostkę napędową. Dlatego stanowczo przestrzegamy przed robieniem go w domu oraz tym bardziej – tankowaniem podobnymi wynalazkami samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News