Jest nowy rekord - kierowca dostał 3700 zł mandatu i 20 punktów karnych. To niebywałe, co on odstawił

Jest nowy rekord - kierowca dostał 3700 zł mandatu i 20 punktów karnych. To niebywałe, co on odstawił

isa system samochód ograniczenie prędkości obowiązkowy

Podaj dalej

Policjanci z grupy SPEED za wadowickiej komendy zatrzymali kierującego Land Roverem, który pędził z prędkością 138 km/h, wyprzedzał na zakrętach i podwójnej ciągłej. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany wysokimi mandatami i otrzymał 20 punktów karnych.

11 stycznia br., policjanci ruchu drogowego z wadowickiej komendy, patrolując drogę powiatową nr 1768 w miejscowości Wyźrał, zauważyli samochód jadący z nadmierną prędkością. Podążając za nim stwierdzili, że kierowca pędził 138 km/h na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Nadto, kierowca land rovera wyprzedał inne pojazdy na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi jako zakręty niebezpieczne oraz na „podwójnej ciągłej”.

isa system samochód ograniczenie prędkości obowiązkowy
fot. pixabay

Gdy policjanci zatrzymali land rovera do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 56-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Ponadto za popełnione wykroczenia, zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 3700 złotych i 20 punktami karnymi (za przekroczenie prędkości o 88 km/h – mandat w wysokości 2500 złotych i 10 pkt, za niestosowanie się do znaku P-4 – mandat w wysokości 200 złotych i 5 pkt, za wyprzedzanie na zakrętach – mandat w wysokości 1000 złotych i 5 pkt).

Policjanci apelują i przypominają, nadmierna prędkość jest przyczyną większości drogowych zdarzeń, także tych najtragiczniejszych. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News