Okleił swoje BMW złotą folią i stracił dowód rejestracyjny. Powód zaskakuje

Okleił swoje BMW złotą folią i stracił dowód rejestracyjny. Powód zaskakuje

Podaj dalej

Zmiana barwy samochodów kolorowymi foliami nie jest w dzisiejszych czasach niczym nowym, a widok pojazdów z błyszczącym – złotym lub srebrnym oklejeniem niespecjalnie kogokolwiek dziwi.

Niemieccy policjanci są jednak zdania, że pojazdy zmodyfikowane w ten sposób poważnie zagrażają bezpieczeństwu. Boleśnie przekonał się o tym pewien obywatel Kosowa, który okleił karoserię swojego auta złotą – błyszczącą folią. To wystarczyło, aby stracił dowód rejestracyjny.

Zdaniem niemieckich stróżów prawa, oklejone zw ten sposób BMW X5 tak lśniło w słońcu, że mogło oślepiać innych kierowców. Funkcjonariusze dopatrzyli się też w aucie innych niezgodnych z przepisami przeróbek – BMW miało ponadto zbyt ciemne klosze tylnych świateł i przerobiony układ wydechowy, przez co  było tak głośne, że znacznie przekraczało dopuszczalne normy.

Bydgoszcz: Kierowca nie ogarnął Nissana GT-R i doprowadził do karambolu

30-letni właściciel zapewniał, że nie miał pojęcia, że takie modyfikacje są w Niemczech niedozwolone. Tłumaczenie na nic się jednak zdało w myśl zasady, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego nieprzestrzegania.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News