Pijana wjechała w ogrodzenie. Policję wezwał... samochód

Pijana wjechała w ogrodzenie. Policję wezwał... samochód

50-70559511111111111

Podaj dalej

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali 61-letnią kobietę, która pod wpływem alkoholu wjechała w ogrodzenie posesji. Kierująca mercedesem miała w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Służby ratunkowe wezwał na miejsce samochodowy system powiadamiania o wypadku drogowym.

1 maja po godzinie 10.00 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem mercedesa, do którego doszło w Mikołowie na ulicy Jesionowej. Informacja pochodziła z systemu eCall-ogólnoeuropejskiego systemu szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych. Skierowani na miejsce policjanci drogówki potwierdzili kolizję.

Na miejscu była już straż pożarna oraz karetka pogotowia. Okazało się, że kierującą osobówką na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego zjechała z jezdni, uderzając w bramę wjazdową do posesji oraz fragment ogrodzenia. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało w jej organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Mundurowym tłumaczyła, że właśnie jechała na przyjęcie komunijne. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 61-latce grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News