Jest nowy "Tata roku". Rozbierał z 10-letnim synkiem skradzione auto na części

Jest nowy "Tata roku". Rozbierał z 10-letnim synkiem skradzione auto na części

policja mandat mandaty taryfikator wielkopolska (2)

Podaj dalej

Policjanci z Trzebini zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu, a także posługiwanie się podrobioną umową kupna sprzedaży seicento. Chrzanowianin już usłyszał zarzuty. Odzyskane seicento zwrócono właścicielowi, który nie był świadomy, że jego samochód ktoś ukradł.

„Tata roku”

8 kwietnia br. w godzinach południowych, w Trzebini, policjanci z miejscowego komisariatu podczas patrolowania zauważyli na terenie składowiska odpadów mężczyznę oraz chłopca, którzy demontowali seicento odrzucając wyciągnięte z niego elementy. Zainteresowało to mundurowych, dlatego postanowili przyjrzeć się temu bliżej.

Okazało się, że to 57 -letni mieszkaniec Chrzanowa wraz ze swoim 10-letnim synem rozkładają samochód na części. Mężczyzna w obecności policjantów zachowywał się bardzo nerwowo. Nie posiadał kluczyków od tego samochodu, twierdził również, że zakupił ten pojazd aby sprzedać go na części w punkcie skupu złomu. Na dowód tego, okazał policjantom umowę kupna sprzedaży. Funkcjonariusze w systemie ustalili jednak, że kto inny jest właścicielem samochodu, a nie 57-latek figurujący na „umowie”.

policja dron policyjne drony mandat taryfikator skrzyżowanie przejście dla pieszych
fot. pixabay

W związku z niezgodnościami, które zaczęły się pojawiać podczas interwencji, oficer dyżurny komisariatu wysłał drugi patrol do widniejącego w systemie właściciela samochodu. Okazało się, że mężczyzna nikomu go nie sprzedawał. Z uwagi na awarię pozostawił samochód w Chrzanowie na parkingu i nawet nie wiedział, że jego auto stamtąd zniknęło. W związku z zaistniałą sytuacją mężczyzna udał się do komisariatu celem złożenia zawiadomienia o kradzieży.

57- latek został zatrzymany i doprowadzony do pomieszczeń dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Następnego dnia tj. 9 kwietnia zostały mu przedstawione dwa zarzuty – kradzieży i posługiwania się podrobionym przez niego dokumentem, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. kradzież, dziupla, na części, policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News