Instruktor nauki jazdy dał prawdziwy popis. Pokazał kursantowi jak absolutnie nie wolno jeździć

Instruktor nauki jazdy dał prawdziwy popis. Pokazał kursantowi jak absolutnie nie wolno jeździć

Instruktor nauki jazdy dał prawdziwy popis. Pokazał kursantowi jak absolutnie nie wolno jeździć

Podaj dalej

Instruktorzy nauki jazdy to osoby, do których przyszli kierowcy powinni mieć absolutne, stuprocentowe zaufanie. Jak się jednak okazuje, w tym jakże odpowiedzialnym zawodzie trafiają się tacy „mentorzy”, którzy zamiast czuwać nad bezpieczeństwem kursantów, narażają ich na ogromne niebezpieczeństwo. I ta historia jest tego najlepszym przykładem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej komendy w trakcie patrolowania ulic miasta zarejestrowali wideorejestratorem wykroczenie popełnione przez kursanta będącego w trakcie kursu pod nadzorem instruktora nauki jazdy. Kandydat na kierowcę nie zastosował się do sygnalizatora, który nadawał sygnał czerwony.

Instruktor nauki jazdy uczył jak nie powinno się jeździć

– Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej komendy w trakcie patrolowania ulic miasta zarejestrowali wideorejestratorem wykroczenie popełnione przez kursanta będącego w trakcie kursu pod nadzorem instruktora nauki jazdy. Kandydat na kierowcę nie zastosował się do sygnalizatora, który nadawał sygnał czerwony.

We wtorek (07.02) około godziny 11 na ulicy Warszawskiej w Radomiu patrol radomskiej drogówki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy Speed zarejestrował kamerą wideorejestratora wykroczenie pojazdu marki Hyundai, który pełnił w chwili zdarzenia funkcję pojazdu nauki jazdy potocznie zwany „L”. Kierujący pojazdem nie zastosował się do nadawanego przez sygnalizator S-1 sygnału czerwonego i wjechał na skrzyżowanie, nie podejmując nawet próby hamowania. – podaje radomska policja.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, w którym znajdował się 61-letni instruktor nauki jazdy oraz 22-letni przyszły kierowca. Kontrola zakończyła się mandatem karnym w kwocie 500 złotych i 15 punktów nałożonym na instruktora, który w trakcie odbywania szkolenia dla kandydatów na kierowców ponosi odpowiedzialność za ich postępowanie. Na szczęście w tej sytuacji nikomu nic się nie stało i nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.

To właśnie instruktora zadaniem jest przekazanie wiedzy przyszłym kierowcom na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i obowiązku przestrzegania przepisów, w celu uniknięcia sytuacji stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

POLICJA/KMP W RADOMIU

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News