Genialna reklama Chevroleta na 55. urodziny Forda Mustanga [video]

Od wielu lat największy rywal Mustanga, Chevrolet Camaro, składa swojemu odwiecznemu rywalowi urodzinowe życzenia za pośrednictwem oryginalnych i zabawnych spotów reklamowych. Nie inaczej było w tym roku.

Genialna reklama Chevroleta na 55. urodziny Forda Mustanga [video]
Podaj dalej

Dokładnie 17 kwietnia Mustang skończył 55 lat, Chevrolet postanowił więc złożyć mu urodzinowe życzenia. Amerykanie zrobili to jednak z humorem i wbili Mustangowi małą szpilkę. W ubiegłym roku Chevrolet życzył swojemu koledze kolejnych 54 lat rywalizacji.

To, ze względu na kurczące się zapasy ropy naftowej, są oczywiście pobożne życzenia, ale przecież każdy miłośnik amerykańskiej motoryzacji chciałby, by i za 55 lat można było w salonie kupić mięśniaka z silnikiem V8, a następnie na stacji paliw niedrogo go zatankować.

Skąd nawiązanie do kucyka? Wbrew pozorom nie chodzi tylko o logotyp. Klasa samochodów sportowych, w której znajduje się Ford Mustang, powszechnie nazywa się pony car. Chevrolet chce pozycjonować Camaro jako muscle cara, auto większe, mocniejsze i bardziej bezkompromisowe.

Co ciekawe większość Amerykanów Camaro również uważa za pony cara. Dzisiejszym przedstawicielem muscle carów jest głównie Dodge Challenger (ponad 5 m długości), większy i od Mustanga, i Camaro, które mierzą ok. 4,8 m długości.

Przeczytaj również