Ceny na stacjach przyprawiają o dreszcze, ale jest na to sposób. Dzięki temu zaoszczędzisz ogromne ilości paliwa

Ceny na stacjach przyprawiają o dreszcze, ale jest na to sposób. Dzięki temu zaoszczędzisz ogromne ilości paliwa

paliwo diesel benzyna ceny cena koszt litr paliwa (2)

Podaj dalej

Ceny na stacjach benzynowych w całej Polsce są aktualnie najwyższe w historii. I to mimo tego, że tarcza antyinflacyjna obniżyła VAT na paliwa z 23% do 8%. Gdyby nie to, byłoby jeszcze drożej. Na szczęście są sposoby, by paliwo zaoszczędzić w znacznych ilościach. I wierzcie nam na słowo – one działają.

Po kryzysie spowodowanym wybuchem pandemii, teraz cały świat odczuwa skutki inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. 3 marca ceny ropy osiągnęły poziom najwyższy od 14 lat. To oczywiście musiało prędzej czy później odbić się na cenach paliw na stacjach benzynowych. A te dziś przyprawiają kierowców o dreszcze.

W większości województw za podstawowe rodzaje paliwa trzeba zapłacić między 6,80 zł/l (Pb 95) a 7,16 zł/l (ON) – a więc krocie. Niestety wszystko wskazuje na to, że wkrótce będzie tylko gorzej. Analitycy przewidują, że na przełomie marca i kwietnia z przodu zobaczymy już „ósemkę”.

diesel benzyna paliwo ceny paliw
fot. pixabay

Całe szczęście są sposoby, aby zaoszczędzić nawet 25-30% paliwa. Wystarczy tylko wiedzieć jak to zrobić i przestrzegać tych 7 prostych zasad, o których wielu kierowców wcześniej nie słyszało. Spróbujcie jeździć w ten sposób przez miesiąc, a sami zobaczycie jakie są tego efekty.

O tym jak to zrobić opowiedział Michał „Michu” Jesionowski – jeden z najpopularniejszych blogerów motoryzacyjnych w Polsce, którego filmy z moto-poradami obejrzały już dziesiątki milionów osób.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News