Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk mistrzami Polski po zwycięstwie w Rajdzie Śląska!

Załoga Skoda Polska Motorsport, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) wygrali Rajd Śląska, przedostatnią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym samym na jedną rundę przed końcem sezonu wywalczyli mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej.

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk mistrzami Polski po zwycięstwie w Rajdzie Śląska!
Podaj dalej

23-letni kierowca z Łodzi został najmłodszym rajdowym mistrzem Polski w generalce. W Rajdzie Śląska odniósł piąte zwycięstwo w RSMP, jednocześnie po raz dziesiąty meldując się na podium. Liderzy punktacji sezonu wygrali 8 z 12 odcinków specjalnych, dokładając do swojego dorobku maksymalną liczbę punktów za zwycięstwo w rajdzie i na kończącym imprezę Power Stage.

Dwukrotni triumfatorzy Rajdu Śląska, Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) rozminęli się z hat-trickiem o 13,7 sekundy. Pierwsze podium w karierze, okraszone zwycięstwem oesowym wywalczyli debiutanci w Skodzie Fabii R5 – Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski.

Załoga Orlen Team, Kacper Wróblewski i Jacek Spentany (Hyundai i20 R5) zanotowali najlepszy wynik w sezonie po zajęciu czwartej lokaty w klasyfikacji generalnej. Czołową piątkę skompletowali użytkownicy jedynego Citroena C3 R5 – Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba.

Maciej Lubiak i Michał Trela (Hyundai i20 R5), którzy pierwszą połowę rajdu utrzymywali się w pierwszej trójce, ostatecznie kończą zmagania na 6. pozycji. Powracający po kwietniowym wypadku Zbigniew Gabryś, w duecie z Robertem Hundlą zdobyli się na 7. miejsce, pokonując o 7,1 sekundy wnuka Sobiesława Zasady, Daniela Chwista z pilotem Kamilem Hellerem (obie załogi i20 R5).

Tomasz Zbroja i Jakub Wróbel (Citroen DS3 R3T) okazali się najszybszą ośką. Załodze GO+ Cars udało się jednocześnie wywalczyć 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Czołową dziesiątkę zamknął debiunant w samochodzie R5, Marcin Babraj, którego w Fordzie Fiesta pilotował doświadczony Jakub Gerber. Po raz pierwszy startujący w mistrzostwach Polski, Kuba Greguła wygrał razem z Grzegorzem Dachowskim (Subaru Impreza STi) grupę Open 4WD.

Rajd Śląska 2019 – wyniki końcowe (czołówka RSMP)

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019 – punktacja po 6 rundach (czołówka)

1. Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk 178 pkt
2. Tomasz Kasperczyk/Damian Syty 136 pkt
3. Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba 66 pkt
4. Kacper Wróblewski 56 pkt

 

Przeczytaj również