Wersja produkcyjna Mercedes-AMG ONE zadebiutuje w Dzień Dziecka! Producent obiecuje prawdziwego pioniera

Wersja produkcyjna Mercedes-AMG ONE zadebiutuje w Dzień Dziecka! Producent obiecuje prawdziwego pioniera

mercedes-amg-project-one-2

Podaj dalej

Długo czekaliśmy, zanim koncepcyjny Mercedes AMG ONE pojawi się w wersji produkcyjnej. Na Dzień Dziecka niemiecki producent zaprezentuje najlepszy prezent dla dorosłych dzieci- hipersamochód najbardziej zbliżony do samochodów Formuły 1. Debiut koncepcyjnej wersji odbył się w 2017 roku.

Mercedes AMG ONE jest gotowy i czeka na prezentację

Ujawniony w 2017 roku jako koncept Mercedes AMG ONE długo czekał na swoją premierę jako wersja produkcyjna. Stało się tak z wielu powodów, m.in. z powodu problemów z kalibracją. Pierwotnie miał zadebiutować na początku tego roku, ale jak ujawnia wpis producenta na Instagramie, zobaczymy go już w środę.

„Już czas. Czas ujawnić prawdziwego pioniera. Czas na coś wielkiego. Więcej na ten temat wkrótce. Bądźcie czujni,” pisze i załącza do klipu hashtag #areyouAMGready.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mercedes-AMG (@mercedesamg)

Zabawka dla dorosłych dzieci może kosztować ponad 2 miliony euro

Wiemy już, że każdy egzemplarz tego wyjątkowego samochodu ma już właściciela. O tym fakcie wspomniał producent w swoim komunikacie prasowym. Wyceniony na 2,275 mln euro przed opodatkowaniem, będzie kosztować ponad 10 milionów złotych według aktualnych kursów walut. Produkcję hipersamochodu ze wspomaganiem hybrydowym ograniczono do 275 egzemplarzy na całym świecie.

Lewis Hamilton podczas klipu promocyjnego zaprezentował nam menu, w którym znajduje się tryb EV , co sugeruje hybrydyzację typu plug-in. To nie dziwi nikogo, bo producent następcy Lamborghini Aventadora również postawił na PHEV.

Mówi się, że sam silnik V6 jest w stanie generować 750 koni mechanicznych. Całkowitą moc systemu szacuje się na ponad 1000 koni mechanicznych. Jest to możliwe dzięki kilku silnikom elektrycznym z przodu, MGU-K i MGU-H. Jak prezentuje się na ulicach, mogliśmy oglądać już w październiku zeszłego roku.

Ciekawostką, o której być może nie wiedziałeś, jest fakt, że po przejechaniu 50 000 kilometrów jest potrzebna odbudowa silnika. Biorąc pod uwagę kosmiczne osiągi, wydaje się to zrozumiałe.

Mercedes AMG Project One wyszpiegowany. Czuć moc bolidu F1 [WIDEO]

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News