Mercedes AMG Project One wyszpiegowany. Czuć moc bolidu F1 [WIDEO]

Mercedes AMG Project One wyszpiegowany. Czuć moc bolidu F1 [WIDEO]

mercedes amg project one 3

Podaj dalej

Na kanał YouTube EMS Nordschleife TV trafiło świeżutkie wideo z wieloma rzadkimi samochodami, ale żaden nie jest tak ekscytujący, jak   Mercedes-AMG Project ONE. Od pierwszej wzmianki o prototypie upłynęły prawie 4 lata i jak zobaczysz, Mercedes poczynił spore postępy.

Mercedes-AMG Project ONE to najbardziej ekscytujący prototyp

Nie jest tajemnicą, że Mercedes walczy o wprowadzenie swojego hipersamochodu na rynek. Po drodze napotyka różne problemy, zarówno w kwestii zewnętrznej, jak i technicznej.

Producent pracuje nad wyeliminowaniem problemów z utrzymaniem stabilnego biegu jałowego. O ile nie ma z tym problemu w typowym samochodzie drogowym, o tyle w samochodzie inspirowanym F1 Project ONE nie jest to takie proste. Aby spełnić wymagania przepisów, musi być bezczynny poniżej 2000 obr./min.

To nie koniec, bo istnieją obawy, że silnik o mocy 750 KM może być za głośny. Z drugiej strony skoro coś oferuje taką moc, powinno dobrze brzmieć. Jakkolwiek na poniższym wideo widać, że i na tym polu Mercedes sporo poprawił.

mercedes amg project one 2

Kiedy patrzysz, jak Mercedes-AMG Project One szybko przyspiesza, hamuje i skręca nawet pod sporym obciążeniem, masz wrażenie, że dawno nie widziałeś czegoś tak ekscytującego.

Project ONE wejdzie na rynek w niemal niezmienionej formie. To oznacza, że klienci otrzymają ten dziko wyglądający kaptur, tylną płetwę rekina i absurdalnie długie, szerokie i krótkie proporcje. Będą mogli chwalić się samochodem rodem z F1 z nadwoziem.

Jak twierdzi Mercedes, połączenie szalonego silnika 1,6 i elektryfikacji zapewnia jedyne w swoim rodzaju doznania. W związku z tym czekamy na pierwsze dostawy. Produkcję ograniczono do 275 egzemplarzy i wszystkie są już sprzedane. Do Polski trafią dwa egzemplarze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News