W odpowiedzi na wysokie ceny paliw urzędnicy wprowadzają zmiany. Kierowcy dostaną nowe i tańsze paliwa

W odpowiedzi na wysokie ceny paliw urzędnicy wprowadzają zmiany. Kierowcy dostaną nowe i tańsze paliwa

paliwo

Podaj dalej

Wysokie ceny paliwa, za które m.in. obwinia się coraz większy popyt i niewystarczającą produkcję, wymuszają poszukiwanie alternatyw. Aby wspomóc kierowców i przemysł, którzy potrzebują ogromnej ilości paliw, ustanowiono nowe wymagania, co do składu mieszanki paliwowej.

Urzędnicy walczą z cenami paliwa i zwiększają poziom etanolu w benzynie

W piątek urzędnicy administracji Joe Bidena poinformowali, że w odpowiedzi na wysokie ceny paliwa stawiają na etanol. Co to oznacza dla kierowców? Obecnie etanol, jako składnik benzyny sprzedawanej w USA zawiera 10% etanolu. To paliwo stało się kluczowym elementem gospodarki w wielu stanach środkowego zachodu.

Zmiany dotyczące tego, ile etanolu i biodiesla przemysł naftowy musi zmieszać z krajowymi dostawami paliw w tym roku, daje przemysłowi paliw odnawialnych silniejszą pozycję. EPA stwierdziła, że ​​decyzja w sprawie standardów paliwa odzwierciedla „zaangażowanie administracji Bidena do zresetowania i wzmocnienia RFS, wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju i wspierania rodzimych alternatyw dla biopaliw dla ropy jako paliwa transportowego”.

Przemysł paliw odnawialnych twierdzi, że paliwo zmieszane z 15% etanolem, zwane E15, może obniżyć ceny na stacjach o prawie 60 centów za galon. Ponadto ostatnie badania wykazały, że etanol z kukurydzy generuje o 46% mniej emisji gazów cieplarnianych niż benzyna.

tańsze tankowanie nowe bio paliwa

Urzędnicy nie kryją zadowolenia, w przeciwieństwie do producentów paliw

Renewable Fuels Association, grupa lobbingowa zajmująca się etanolem, powiedziała, że ​​nowe wymagania przywrócą pewność standardu paliw odnawialnych. Ponadto pomogą obniżyć ceny paliw. W ostatnich dniach hurtowe ceny etanolu były nawet o 1,30 dolara za galon (3,8l) niższe niż benzyny, podała grupa. Paliwo to pochłania ponad 40% krajowej podaży kukurydzy. Zakłady produkujące etanol i inne biopaliwa oferują zaś miejsca pracy na obszarach wiejskich.

Amerykańska grupa producentów paliw i petrochemii, reprezentująca rafinerie, uważa nowy wymóg mieszania paliwa za decyzję „oszałamiającą i sprzeczną z twierdzeniami administracji, że robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić ulgę konsumentom”. Grupa stwierdziła, że ​​nowe wytyczne nie tylko zwiększą koszty produkcji paliw, ale utrzymają wysokie ceny paliwa dla kierowców.

W odpowiedzi na decyzję urzędników dotyczącą mieszania paliwa głos zabrała grupa ekologiczna Evergreen Action. Ekolodzy uważają, że administracja Bidena powinna w mniejszym stopniu polegać na paliwach płynnych, takich jak etanol. Powinna się skupiać na czystszych technologiach, takich jak pojazdy elektryczne (EV) i zaawansowane biopaliwa.

Kierowcy boją się zmian, jakie przyniesie nowe eko paliwo. Oto co musisz wiedzieć

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News