Uwaga! Od dziś obowiązują nowe znaki drogowe D-23b i D-23c. Bardzo istotne dla wielu kierowców

Uwaga! Od dziś obowiązują nowe znaki drogowe D-23b i D-23c. Bardzo istotne dla wielu kierowców

od dzis nowe znaki dla kierowców EV

Podaj dalej

Od dziś na drogach w Polsce zaczynają obowiązywać nowe przepisy, które wprowadzają nowe znaki drogowe dla kierowców: D-23b oraz D-23c. Dlatego warto wiedzieć, co oznaczają i kogo dotyczą.

Nowe znaki dla kierowców ułatwią im życie i tankowanie eko „paliwa”

Od dziś obowiązują nowe przepisy wykonawcze, co oznacza, że przy polskich pojawią się nowe znaki. Chociaż nie wszystkich będą obowiązywać, to niewątpliwie mają istotne znaczenie dla zmian jakie zachodzą w dzisiejszej motoryzacji.

Znaki drogowe D-23b i D-23c będą informować o najbliższych ładowarkach dla samochodów elektrycznych. Ponadto zmienia się sposób oznaczania miejsc parkingowych przeznaczonych na postój elektryków w czasie ładowania.
To bardzo przydatne znaki dla wszystkich posiadaczy samochodów bez emisyjnych, które poprawią komfort podróży i ułatwią pokonywanie dłuższych dystansów. Co każdy z nich konkretnie oznacza? Wyjaśniamy

Znak D-23b „stacja paliwowa z punktem ładowania pojazdów elektrycznych” wskaże stację paliw wyposażoną w punkt ładowania pojazdów elektrycznych. Jeżeli owa stacja prowadzi także sprzedaż innego rodzaju paliw, dzięki nowym regulacjom będzie mogła umieszczać w dolnej części znaku napis określający rodzaj takiego paliwa (np. „LPG” lub „wodór (H2)”.

Drugi znak drogowy D-23c „punkt ładowania pojazdów elektrycznych”, ma na celu wskazanie punktu ładowania pojazdów elektrycznych. To nie koniec zmian bowiem w miejscach przeznaczonych na ładowanie samochodów elektrycznych, pojawi się tabliczka z napisem „EV ładowanie”.

Ułatwienia dla posiadaczy samochodów elektrycznych to dziś konieczność

Ministerstwo Infrastruktury pozytywnie przyjęło inicjatywę Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i wprowadziło przepisy wykonawcze, które pozwalają na umieszczanie znaków D-23b i D-23c na polskich ulicach.

W czasach gdy samochody elektryczne nie są już rzadkością wprowadzenie nowych znaków było koniecznością. Takie rozwiązanie ułatwi codzienne życie za kierownicą samochodu EV.

Jeśli chodzi o kierowców samochodów spalinowych, pojawienie się nowych znaków z pewnością zwiększy świadomość w kwestii tego, że w Polsce istnieje już ponad 1700 ogólnodostępnych stacji ładowania, co daje 3337 punktów. Taki był stan na koniec października a wiadomo, że będzie ich więcej, co może stanowić zachętę dla niezdecydowanych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News