Ultraluksusowy Lucid Air wjeżdża do Europy. Ujawniamy gdzie trafi i jak go zamawiać

Ultraluksusowy Lucid Air wjeżdża do Europy. Ujawniamy gdzie trafi i jak go zamawiać

Lucid Air

Podaj dalej

Ten zjawiskowy samochód to Lucid Air, który marzy by zawstydzić Teslę. Elektryczny sedan trafia już do pierwszych klientów w USA, gdzie ma siedzibą producent. Europejscy fani elektryka z imponującym zasięgiem 800 km mogą się cieszyć, bo będą mogli go kupić.

Firma z Arizony oznajmiła na Twitterze, że Lucid Air trafi do Europy

Producent samochodów elektrycznych Lucid, planuje w tym roku sprzedawać swojego sedana również w Europie. Firma z siedzibą w Kalifornii, konkurent Tesli ogłosiła tę wiadomość na Twitterze, odpowiadając na pytanie użytkownika.

Lucid Air nie tylko trafi do Wielkiej Brytanii ale także do: Niemiec Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Islandii, Włoszech, Monako, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.

Amerykańska firma, która ma na koncie jeden model, do tej pory wyprodukowała kilkaset samochodów, ale w tym roku chce zwiększyć produkcję do 20 tysięcy egzemplarzy.

Sedany do tej pory zarezerwowało 17 tysięcy klientów. Klienci z Europy mogą już rezerwować online Lucida Air na stronie producenta. Na razie nie wiadomo kiedy je dostarczy.

Flagowy samochód elektryczny „Dream Edition” kosztuje 677 000 zł

Założona w 2007 roku firma weszła na giełdę w zeszłym roku. Zakłada się, że Lucid Air  przyniesie jej  w tym roku zysk na poziomie 2,2 miliarda dolarów.

Elektryczny samochód ma największy zasięg wśród oferowanych obecnie elektryków, ale nie posiada jeszcze gamy aktywnych pomocy bezpieczeństwa. Ma je uruchomić pod koniec stycznia.

Klienci od razu to zauważyli i posypały się reklamacje. Finalnie producent powiedział, że każdy samochód  Dream Edition dostanie w standardzie zaawansowany system wspomagania kierowcy DreamDrive.

wnętrze

Pakiet obejmuje między innymi: automatyczne hamowanie awaryjne, ochronę przed opuszczeniem pasa ruchu i rozpoznawanie znaków drogowych. Wszystkie można aktywować za pomocą aktualizacji online, ale z jakichś powodów Lucid jeszcze tego nie zrobił.

Jak żartują internauci, być może Lucid chce, aby ich klienci mieli „marzenie” nawet po zakupie sedana Dream Edition. Całkowicie elektryczny i ultraluksusowy sedan, ma ciekawą strategię marketingową.

Lucid Air trafi do europy i chin

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News