Tym modelem rozbili bank i szturmują Europę. Choć to nie SUV, to i tak ciężko z nim wygrać

Świetny stosunek jakości do ceny to przepis na sukces m.in. Dacii. Jej SUV jest gwiazdą od wielu miesięcy. Trzeba jednak wiedzieć, że tani samochód dziś niekoniecznie musi być bardzo prosty. Wie o tym Morris Garage, które mając na uwadze swój cel podbicia Europy ma w ofercie poszukiwany model, który spełnia oczekiwania wielu klientów na Starym Kontynencie.

nie SUV a kompaktowy samochód EV MG_4
Podaj dalej

Morris Garage rozbija bank swoim MG4

Nie jest tajemnicą, że Morris Garage będące dziś własnością giganta SAIC ma w ofercie niejedną kuszącą propozycję. Oprócz bestsellerowego SUV-a znajdziemy tam niedrogi kompakt do miasta z technologią hybrydową oraz największą gwiazdę wśród modeli elektrycznych.

Chiński gigant bardzo się postarał, by jego MG4 wyglądało nowocześnie oraz pozostawało w świetnej relacji pod względem jakości, wyposażenia i ceny. Taka strategia to nic innego, jak dążenie producenta z brytyjskim rodowodem do tego, by stać się jedną z referencyjnych marek. Nie zrezygnował przy tym z jakości swoich produktów.

W efekcie MG4 szturmem podbija Europę ze względu na stosunek jakości do ceny. Ci, którzy szukają samochodu bardzo dobrze wyposażonego, ale w cenie poniżej średniej nie przez przypadek trafiają do salonów MG Motor.

elektryczne MG4 to kompakt nie SUV
elektryczne MG4 oferuje zasięg do 520 km

Nie SUV, a bije rekordy popularności

Nie jest tajemnicą, że to Tesle w Europie stanowią nadal punkt odniesienia wśród samochodów elektrycznych, ale MG4 nie SUV, a elektryczny kompakt może się pochwalić wielkim skokiem sprzedaży w stosunku rok do roku.

Dziś jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli elektrycznych. To jasno widać, zwłaszcza  jeśli weźmiemy pod uwagę, że tylko w Hiszpanii w poprzednim roku zwiększył liczbę rejestracji aż o blisko 900% w porównaniu do 2022 roku.

Główny powód jego sukcesu jest taki sam, jak w przypadku pozostałych udanych modeli MG Motor: stosunek jakości do ceny, z którym może konkurować niewielu europejskich, japońskich i amerykańskich rywali.

W Polsce wersja dostępowa kosztuje 125 200 zł. Tyle trzeba zapłacić za MG4 w wersji Standard (51 kWh). Najbogatsza wersja XPOWER (64 kWh) to wydatek 169 900 zł, zaś wersja Luxury LR (77 kWh) kosztuje 165 900 zł. To tłumaczy, dlaczego mówi się o nim, jak o najtańszym elektrycznym kompakcie.

Biorąc pod uwagę długą listę wyposażenia, technologie i perspektywę rządowego dofinansowania MG4 jest bardzo dobrą opcją na nowy elektryczny samochód. Jednocześnie fakt, że jest tani, nie oznacza, że jest prosty i oszczędnie wykonany.

MG 4 nie SUV a bije rekordy popularności
MG4 jest dostępny aż w 5 wersjach wyposażenia
elektryczne MG4 EV w Polsce
Elektryczne MG4 jest dostępne w Polsce od niecałych 126 000 zł

Przeczytaj również